Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 31 lipca 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31 lipca 2016 roku

 

 

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Trwamy w łączności modlitewnej z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży zgromadzonych na spotkaniu z papieżem Franciszkiem w podkrakowskich Brzegach.

2. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.

3. Od poniedziałku rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji.

4. We wtorek oddamy szczególną cześć Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana.

5. Również we wtorek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny jeśli nawiedzi się kościół parafialny, odmówi: „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełni zwykłe warunki odpustu.

6. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

7. W tym tygodniu przypadają w liturgii I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej popołudniowej udzielać będziemy chrztu dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.

9. W sobotę, 6 sierpnia przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego.

10. Kolekta następnej będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

11. Pragniemy raz jeszcze zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 10 do 14 sierpnia na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych.

12. Doroczna pielgrzymka kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej odbędzie się w tym roku w niedzielę 21 sierpnia. Już dziś zachęcamy do zarezerwowania czasu i licznego udziału w pielgrzymce. Oprócz pielgrzymki pieszej będzie także możliwość pojechania do Piekar Śląskich specjalnym autobusem. Wyjazd nastąpi o godz. 7.30, a koszt wynosi 15 zł. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

13. Jeszcze raz informujemy że 40 Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę odbędzie się od 26 do 30 sierpnia 2016 roku. Koszt pielgrzymki wynosi 120 złotych. Zapisy odbywają się w chorzowskich parafiach Świętego Antoniego, Świętej Jadwigi Śląskiej i Dobrego Pasterza.

14. Informujemy że w związku z okresem urlopowym od najbliższego piątku na niektórych Mszach Świętych porannych nie będzie nam towarzyszyła muzyka organowa.

15. W ubiegłym tygodniu na terenie naszej parafii przebywały kolejne grupy młodzieży przygotowujące się do przeżywania Światowych Dni Młodzieży Krakowie. Gościliśmy młodzież z Włoch (z diecezji Termoli) która przybyła do nas ze swoim biskupem Gianfranco De Luca oraz młodzież z Brazylii. Dziękujemy tym młodym ludziom oraz ich opiekunom za włączenie się w codzienne życie naszej parafii, udział we Mszach Świętych i spotkaniach oraz za niezwykłą serdeczność, dobroć i spontaniczność jaką wielu z naszych parafian obdarzali. Prosimy ich aby zanieśli nasze pozdrowienia do miejsc z których się wywodzą. W imieniu młodzieży brazylijskiej dziękujemy Społeczności Gimnazjum numer 4 w Chorzowie (z Dyrekcją na czele) za serdeczność, otwartość i nigdzie nie spotkaną gościnność.

16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Mały Gość Niedzielny”.

17. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Władysława Gradkowska. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu.