Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 21 kwietnia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21 kwietnia 2019 roku

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wspominamy i uobecniamy w liturgii najważniejsze wydarzenie naszej wiary.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne, kończące Triduum Paschalne.

 

 1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte i nieszpory zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Kolektą w tym dniu wesprzemy Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

 1. Ze względu na Oktawę Wielkanocy nie będzie wtorkowego nabożeństwa, środowej nowenny oraz sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna w czasie której dzieci, które przed rokiem przystąpiły do Wczesnej Komunii Świętej będą przeżywać rocznicę tego wydarzenia.

 

 1. Również w czwartek w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętej Rozalii w Chorzowie-Maciejkowicach odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów dekanatu Chorzów. W ramach konwentu o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta na którą zapraszamy także naszych parafian.

 

 1. Najbliższy piątek przypadający w Oktawie Wielkanocy nie ma charakteru pokutnego.

 

 1. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej, zaś przed kościołem odbędzie się zbiórka przeznaczona na organizację rekolekcji wakacyjnych osób niepełnosprawnych w Ustroniu-Nierodzimiu.

 

 1. Także w przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej.

 

 1. W Oktawie Wielkanocy nie będzie możliwości skorzystania z tak zwanego „Stałego Konfesjonału” w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.

 

 1. Serdecznie dziękujemy naszemu wikariuszowi, księdzu Michałowi Lampie za wygłoszone w tym roku kazania pasyjne.

 

 1. W czwartek, 25 kwietnia w ramach archidiecezjalnej akcji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt będzie można składać w tym dniu od godz. 8.30 do godz. 14.00 w okolicach bramy probostwa od ulicy Ks. Szwedy (przy płocie terenu kościelnego).

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jak najpiękniejszego przygotowania i przeżywania Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, panom szafarzom, panom organistom, panom niosącym baldachim, chórowi działającemu na terenie naszej parafii, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy orkiestrze, która po raz kolejny ubogaciła Wigilię Paschalną i Mszę Świętą Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy rozprowadzali Paschaliki Wielkanocne. Dziękuje-my Panom, Paniom i młodzieży za przygotowanie paczek i dostarczenie ich naszym chorym. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie nasz kościół, jego obejście i probostwo oraz zbudowali Ciemnicę i Boży Grób. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!

 

 1. Polecamy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Krystyna Wołek i śp. Iwona Blacha. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.