Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 21 września 2014

 1. Przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś także przypada 50 rocznica śmierci pochodzącego z naszej diecezji arcybiskupa Józefa Gawliny – biskupa polowego Wojsk Polskich i byłego proboszcza parafii Świętej Barbary w Królewskiej Hucie. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 2. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej w kościele odbędzie się zebranie rodziców dzieci klas II ze Szkół Podstawowych numer 13 i numer 15 poświęcone sprawom związanym z I Komunią Świętą.
 5. W środę obchodzi imieniny Ksiądz Biskup Gerard Bernacki – emerytowany biskup pomocniczy naszej ar-chidiecezji zaś w piątek  Ksiądz Arcybiskup – Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
 6. Także w środę, 24 września o godz. 19.00 na probostwie odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Zespołu Synodalnego.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 8. W sobotę, 27 września odbędzie się doroczna pielgrzymka dekanatu chorzowskiego do Piekar Śląskich. Rozpocznie się ona rozważaniem Drogi Krzyżowej na Wzgórzu Piekarskim o godz. 14.00. Msza Święta z udziałem kapłanów dekanatu zostanie odprawiona o godz. 16.00 w bazylice. Osoby, które pragną pojechać specjalnym autobusem mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 13.00. Koszt wyjazdu 15 złotych. W tym dniu nie będzie w naszym kościele popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W niedzielę, 28 września przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz chorzowskiego Hospicjum.
 10. W dalszym ciągu można dokonywać w kancelarii parafialnej rezerwacji intencji mszalnych na rok 2015. W naszej parafii rezerwowanych jest dość sporo intencji Mszy Świętych. Cieszy fakt że pamiętamy o naszych bliskich, żywych i zmarłych oraz o rocznicach wydarzeń życiowych i rocznicach śmierci. Nie zawsze jednak wszyscy chętni mogą mieć sprawowaną Mszę Świętą w zamówionej intencji w danym dniu i o danej, odpowiedniej dla siebie godzinie. Dlatego pragniemy przypomnieć realizowaną od marca praktykę. Polega ona na tym, że Msza Święta zarezerwowana w naszej parafii jest odprawiana przez jakiegoś kapłana w danym dniu poza naszym kościołem, natomiast u nas intencja jest umieszczana w tygodniowym porządku Mszy Świętych, ogłaszana i włączona do modlitwy wiernych na wybranej przez ofiarodawcę Mszy Świętej. Przy tej okazji warto przypomnieć prawdę teologiczną że każda Msza Święta jest zawsze Ofiarą składaną Bogu Ojcu przez Chrystusa i cały Kościół. Tak zwana intencja mszalna czyni Mszę Świętą jedynie symbolicznie bliższą danej społeczności.
 11. Przypominamy raz jeszcze, że tym roku szkolnym przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii będzie odbywać się w innej niż dotychczasowa formie. Dlatego prosimy osoby uczęszczające do III klasy gimnazjum i starsze które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu by wypełniły specjalny formularz zgłoszeniowy, który można otrzymać i oddać w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie zgłoszonych kan-dydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek, 30 września po wieczornej Mszy Świętej.
 12. Powstający pod patronatem Akademii Muzycznej Chór Chłopięcy Archidiecezji Katowickiej  ogłasza przesłuchania w dniach: 24 i 25 września w budynku Wydziału Teologicznego w Katowicach. Do tworzenia zespołu są zaproszeni chłopcy w wieku od 6 do 14 lat. Celem zespołu jest prowadzenie liturgii w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Swoim patronatem zespół objął Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.
 13. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.