Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 22 czerwca 2014

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła. Dziś odprawimy nabożeństwo o godz. 15.15 a od poniedziałku do czwartku po wieczornych Mszach Świętych.
 3. W poniedziałek odbędzie się pielgrzymka autokarowa do kościoła Świętego Floriana w Maciowakrzach i na Górę Świętej Anny. Wyjazd o godz. 8.30 sprzed naszego kościoła. W Domu Pielgrzyma na Górze Świętej Anny będzie możliwość zakupienia kawy i herbaty oraz obiadu.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w sobotę  na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu nie będzie środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud włożony w przekaz wiedzy i mądrości życiowej dzieciom i młodzieży. W czwartek, 26 czerwca będziemy w naszym kościele sprawować Msze Święte dziękczynne za łaski otrzymane w minionym roku szkolnym. O godz. 11.45 zapraszamy uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej numer 13 zaś o godz. 13.00 uczniów i nauczycieli Gimnazjum numer 4. W związku z wakacjami zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.

 1. W piątek, 27 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę, 28 czerwca Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 2. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w czerwcu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich
 3. W następną niedzielę, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolektą wesprzemy potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „Świętopietrze”). Dzień ten jest także 29 rocznicą konsekracji Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i ubogacenia Uroczystości Naj-świętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Dziękujemy kapłanom, służbie liturgicznej, szafarzom, grupom parafialnym, paniom katechetkom, kobietom, mężczyznom, młodzieży, Rodzinie Różańcowej i Rodzinie Franciszkańskiej którzy zbudowali ołtarze, pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, panom organistom, panu Tomaszowi, który troszczył się o śpiew, chórowi oraz naszej sanktuaryjnej orkiestrze. Dziękujemy tym którzy przystroili okna swych mieszkań oraz trasę procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny i pobożny udział we Mszach Świętych i procesji.
 5. Dziękujemy również księdzu Pawłowi za przybliżenie nam postaci błogosławionego Piotra Jerzego Frassatiego i sprowadzenie jego relikwii oraz księdzu Michałowi za zorganizowanie pielgrzymki do Pasierbca i Limanowej.
 6. Jeśli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.
 7. Dziś na placu przykościelnym istnieje możliwość podpisania się pod obywatelskim projektem którego celem jest ochrona dzieci przed demoralizacją.
 8. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tadeusz Garbas, śp. Irena Kachel, śp. Bogusława Lasoń oraz śp. Mieczysław Zając. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.