Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 22 listopada 2015

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolektą wesprzemy potrzeby archidiecezji.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory ku czci Chrystusa Króla.
 3. Od poniedziałku, 23 listopada rozpoczynamy Odwiedziny Duszpasterskie zwane Kolędą. Kolędę rozpoczniemy u mieszkańców ulic: Morcinka, Reymonta, Kędzierzyńskiej, Zabrskiej, Raciborskiej, Strzelców Bytomskich i Styczyńskiego. Potem zaś odwiedzać będziemy parafian mieszkających na poszczególnych ulicach ułożonych w porządku alfabetycznym. Kolejność odwiedzin danego dnia Kolędy w tym roku będą wyznaczać zmniejszające się numery domów, pięter i mieszkań. Prosimy o zapoznanie się z wywieszonym w gablotce i umieszczonym na stronie internetowej parafii szczegółowym planem Kolędy oraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Odwiedzin Duszpasterskich. Informujemy jednocześnie że numer umieszczony na planie Kolędy nie jest przypisany konkretnemu kapłanowi który odwiedzi mieszkańców na danej trasie kolędowej. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczone zostaną przede wszystkim na planowane remonty a zwłaszcza na trwającą gruntowną renowację witraży naszego kościoła. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą szkolną. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi.
 6. W sobotę, 28 listopada o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących których rocznice  życiowych wydarzeń przypadały w listopadzie. W dniach poprzedzających tę Mszę Świętą można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich.
 7. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedziela Adwentu to tradycyjnie już Niedziela Trzeźwości.
 8. Informujemy że tak jak w ubiegłych latach Msze Święte roratnie będą w naszym kościele sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej można zakupić lampiony na zbliżające się Roraty. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można także nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 9. Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na Parafialny Kiermasz Adwentowy, który odbędzie się w niedzielę 29 listopada w przykościelnym ogrodzie przy ulicy Powstańców 13. Kiermasz będzie trwał od godz. 11.00 do godz. 14.30. Na kiermaszu można będzie kupić wieńce adwentowe, ozdoby i kartki świąteczne. W kościele zaś będą odbywały się specjalne koncerty. Szczegóły kiermaszu wywieszone są na plakacie w przedsionku naszego kościoła.
 10. W czasie czwartkowej Mszy Świętej swe zewnętrzne święto patronalne przeżywali nasi ministranci. Składamy im z tej okazji serdeczne życzenia i dziękujemy za służbę przy ołtarzu. Słowa podziękowania kierujemy także do ich opiekuna księdza Michała oraz do rodziców ministrantów. Zaś w minioną sobotę w krypcie katowickiej katedry dwaj nasi ministranci: Dominik Sikorski i Daniel Zimoch zostali uroczyście włączeni przez księdza biskupa do grona kandydatów na animatorów ministranckich. Gratulujemy i życzymy wiele gorliwości w pełnieniu  pięknej ministranckiej posługi.
 11. Chór działający na terenie naszej parafii ogłasza nabór nowych członków. Wszyscy, którym odpowiada ta forma działania mogą się zgłosić na próby odbywające się zasadniczo we wtorki i czwartki o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego.
 12. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 13. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Marta Oleś. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu.