Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 22 listopada 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

22 listopada 2020 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji (na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego).
 1. Dziś o godz. 15.15 odprawimy Nieszpory z Uroczystości Chrystusa Króla.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. W najbliższą sobotę, 28 listopada o godz. 18.00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza Święta za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w listopadzie.
 1. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedziela Adwentu to tradycyjnie już Niedziela Trzeźwości.
 1. Ze względu na panującą sytuację nie będzie w tym roku dodatkowej adwentowej Mszy Świętej „roratniej”. Część wieczornych Mszy Świętych parafialnych planujemy jednak sprawować, ze specjalnym adwentowym rozważaniem, według formularza „Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu”.
 1. W oparciu o materiały na temat Eucharystii przygotowane na tegoroczny Adwent przez redakcję „Gościa Niedzielnego”, na platformie internetowej holyweek.pl, będą do pobrania krótkie filmiki i słuchowisko z udziałem grupy dzieci. Zostaną one także w części udostępnione na falach Radia eM. Nasza parafia sprowadzi specjalne pakiety (plansza i obrazki w wersji papierowej) i przekaże je rodzicom tych dzieci, które zaangażują się w przeżywanie Rorat drogą elektroniczną. Rodzice każdego dnia wręczą swoim dzieciom kolejne obrazki do wklejenia na planszę. Prosimy chętnych by zgłosić udział swego dziecka w tej formie przeżywania Adwentu, aby parafia sprowadziła odpowiednią ilość pakietów. Zgłoszenia można dokonać wysyłając do wtorku, 24 listopada 2020 roku informację na adres mailowy parafii (florian@swflorian.pl).
 1. Kancelaria Parafialna nadal jest nieczynna. Sprawy konieczne można załatwić po uprzednim umówieniu się telefonicznym (numery telefonów: 32 241 33 35 lub 606 717 040). Pod tymi samymi numerami do dyspozycji wiernych pozostają kapłani naszej parafii.
 1. W związku z pandemią do odwołania nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ramach tak zwanego „stałego konfesjonału” znajdującego się w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej.
 1. Zachęcamy parafian do włączenia się w „Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów”. Szczegóły podane są na miniplakatach.
 1. Przypominamy, że w związku z panującą epidemią nie będzie w tym roku Odwiedzin Duszpasterskich („Kolędy”) w tradycyjnej formie. O ewentualnej innej formie spotkania parafian z duszpasterzami poinformujemy w stosownym czasie.
 1. Jeszcze raz informujemy, że ze względu na zakaz organizowania wszelkiego rodzaju zebrań powyżej pięciu osób, zostały zawieszone na czas nieokreślony spotkania formacyjne i katechetyczne w naszej parafii. Rodzi-com dzieci, które pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w 2021 roku oraz osobom pragnącym rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2021 roku zostaną przesłane stosowne informacje.
 1. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez ofiary składane do skrzynki umieszczonej pod chórem oraz przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).
 1. W przedsionku kościoła można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tadeusz Sobolewski, śp. Ewa Piegza, śp. Teresa Gabryś, śp. Lech Kromalicki, śp. Bernard Dytko, śp. Janina Grabowska i śp. Erna Gajdzik. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.