Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 22 maja 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

22 maja 2016 roku

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Kolekta jest specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
 2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 20.00 w parafii Świętego Antoniego w Chorzowie zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Świętej Rity z Casci, połączone z wprowadzeniem relikwii tej Świętej.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które sprawujemy w naszym kościele w niedziele o godz. 15.15 a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej oraz na majowe Apele Maryjne odbywające się każdego dnia o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w deszczową pogodę w krypcie kościoła). W najbliższy poniedziałek w apelu będzie uczestniczyła nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta a we wtorek chór.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 5. Przypominamy że, w maju nie ma środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W najbliższy czwartek, 26 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwana zwyczajowo Bożym Ciałem). Oprócz uczestnictwa we Mszy Świętej wszystkich zachęcamy też do udziału w tradycyjnej procesji. Zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe, dzieci komunijne w swych strojach oraz naszą sanktuaryjną orkiestrę. W tym dniu zmianie ulegnie porządek Mszy Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00 (po niej wyruszymy na procesję zakończoną Mszą Świętą), 12.00 i 16.00. Zwracamy uwagę na to, że zamiast Mszy Świętej o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie procesji. Procesja będzie przebiegać następującą trasą: z kościoła wejście na ulicę Ks. Szwedy, dalej ulicami: Wandy, Morcinka (obok bloków o numerach od 2 do 20 i od 21 do 1), Styczyńskiego (do ronda), Strzelców Bytomskich, 75 Pułku Piechoty, Ks. Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny. Uczestnicy procesji niech zabiorą ze sobą Skarbiec z pieśniami. Chętnych parafian prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy (I ołtarz przygotowują członkowie Orkiestry Dętej i ich rodziny, II ołtarz przygotowuje Rodzina Franciszkańska, III ołtarz przygotowują osoby należące do Róż Różańcowych, IV ołtarz przygotowuje młodzież starsza).
 7. Od Uroczystości Bożego Ciała przez cały tydzień (do czwartku włącznie) będziemy odprawiać Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła (w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 15.15, a w tygodniu po Mszach Świętych wieczornych).
 8. Wszystkie dziewczynki naszej parafii zachęcamy do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała i w dniach Nabożeństw Eucharystycznych. Niech każda z nich przyniesie ze sobą własny koszyczek wypełniony kwiatami i zgodnie z piękną tradycją towarzyszy Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
 9. Także w czwartek w Mysłowicach odbędzie się Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus” pod hasłem: Dobro powraca. Początek koncertu o godz. 15.00. Szczegóły umieszczone są na plakacie.
 10. Za tydzień, w niedzielę 29 maja odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 6.30. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Panów prosimy, aby do spowiedzi przystąpili w parafii, ponieważ wyspowiadanie wszystkich w Piekarach Śląskich jest bardzo trudne. Okazja do spowiedzi w naszym kościele jest codziennie przed ranną i wieczorną Mszą Świętą.
 11. Uniwersytet Śląski zaprasza chętnych maturzystów oraz młodzież starszą do studiowania na dwunastu wydziałach. Wydział Teologiczny zaprasza natomiast do studiowania na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie, w ramach zarówno studiów dziennych, jak i zaocznych. Wydział Teologiczny otwiera swoje drzwi:
  – dla tych, którzy zainteresowani są teologią
  – dla tych, którzy odkrywają powołanie do kapłaństwa, lub jako świeccy pragną uczyć religii
  – dla wszystkich, którzy są zainteresowani tematem rodziny i chcą profesjonalnie jej pomagać.
  Szczegółowe informacje na plakacie umieszczonym w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej Wydziału
 12. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:śp. Jerzy Szner i śp. Józef Jokel. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.