Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 22 października 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22 października 2017 roku

 

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający w Kościele Tydzień Misyjny. Kolekta jest przeznaczona na cele misyjne

 

 1. Dziś także przypada 69 rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Kardynała Augusta Hlonda – pierwszego biskupa katowickiego a później Prymasa Polski. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Zachęcamy by po nabożeństwie pozostać także na Mszy Świętej.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.

 

 1. W środę o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Katechezy Dorosłych.

 

 1. Także w środę, 25 października, przypada 83 rocznica urodzin Księdza Arcybiskupa Seniora Damiana Zimonia. Otoczmy go naszymi modlitwami.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.

 

 1. W sobotę, 28 października będziemy przeżywać liturgiczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego z racji przypadającej w tym dniu 56 rocznicy konsekracji naszego kościoła. W tym dniu o godz. 8.00 odprawimy Mszę Świętą za wszystkich żyjących i zmarłych parafian. Zaś niedzielę, 29 października, o godz. 12.00 w naszym kościele będziemy sprawować Mszę Świętą za żyjących i zmarłych budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła i parafii. Na Mszę Świętą niedzielną zapraszamy poczty sztandarowe i naszą orkiestrę.

 

 1. Także w sobotę, 28 października o godzinie 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert w ramach III Chorzowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Organy Plus”. W czasie koncertu wystąpią między innymi: Polish Wind Ensemble (Zdrojowa Orkiestra Dęta), Karolina Zielińska (klarnet), Wojciech Kwiatek (klarnet), Wacław Golonka (organy) oraz Paweł Krauzowicz (kierownictwo artystyczne zespołu). Koncert ten zamyka tegoroczną edycję festiwalu którego celem jest popularyzacja wartości artystycznych, duchowych i religijnych, równocześnie ukazując wartość organów jako instrumentu służącego do liturgii i działalności koncertowej.

 

 1. W niedzielę, 29 października o godz.17.00 zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Pieśni Maryjnych z okazji zakończenia Roku Fatimskiego i kończącego się października – miesiąca różańcowego. W koncercie wystąpi nasza parafianka Pani Agnieszka Wójcik oraz nasz organista Pan Krzysztof Świda.

 

 1. Już dziś informujemy że w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym w następnym tygodniu (od 30 października do 3 listopada) Kancelaria Parafialna będzie czynna we wszystkie dni tylko bezpośrednio po porannej Mszy Świętej.

 

 1. Już dziś zapraszamy we wtorek, 31 października o godz. 17.00 do naszego kościoła na specjalne nabożeństwo żałobne ofiarowane za bliskich nam zmarłych a zwłaszcza za parafian zmarłych w ostatnim roku. Po nabożeństwie bliscy tych zmarłych będą mogli zabrać znicze i postawić je na ich grobach, jako wyraz parafialnej pamięci modlitewnej. Żałobną oprawę muzyczną nabożeństwa stworzy jak co roku nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.

 

 1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zalecania za zmarłych z okazji zbliżającego się Dnia Zadusznego. Zalecania można wypisywać na zwykłych kartkach. Można też u ministrantów pobrać formularz zalecek.

 

 1. Młodzież oazowa rozprowadza dziś przed kościołem znicze nagrobkowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby parafialne (sfinansowanie oazowego wyjazdu formacyjnego).

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia kalendarz na rok 2018 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Michalina Kucek, śp. Maria Jelonek i śp. Józef Hajduk. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.