Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 22 września 2013

 1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na pokrycie kosztów trwającego koniecznego remontu pomieszczeń probostwa.
 2. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o godz. 15.15.
 3. W poniedziałek, 23 września, w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 Ksiądz Prałat Stanisław Puchała udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Na tę Mszę Święta zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza rodziców, rodzeństwo i rodziny naszych bierzmowańców.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Także we wtorek obchodzi imieniny Ksiądz Biskup Gerard Bernacki – emerytowany biskup pomocniczy naszej archidiecezji zaś w czwartek Ksiądz Arcybiskup – Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
 6. Również we wtorek po wieczornej Mszy Świętej w kościele odbędzie się zebranie rodziców dzieci klas II ze Szkół Podstawowych numer 13 i numer 15 poświęcone sprawom związanym z I Komunią Świętą.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 8. W sobotę, 28 września odbędzie się doroczna pielgrzymka dekanatu chorzowskiego do Piekar Śląskich. Rozpocznie się ona rozważaniem Drogi Krzyżowej na wzgórzu piekarskim o godz. 14.00. Msza Święta z udziałem kapłanów dekanatu zostanie odprawiona o godz. 16.00 w bazylice. Osoby, które pragną pojechać specjalnym autobusem mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 13.00. Koszt wyjazdu 13 złotych. W tym dniu nie będzie w naszym kościele popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. Także w sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypadały we wrześniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za swoich bliskich.
 10. Po wakacyjnej przerwie ogłaszamy kolejny nabór do naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. W orkiestrze gra obecnie pod fachową opieką pana dyrygenta Stanisława Skrabla około 30 młodych ludzi. Orkiestra dysponuje wieloma instrumentami, otrzymanymi i zakupionymi dzięki życzliwości ofiarodawców. Prosimy zainteresować graniem w orkiestrze młodych ludzi. Informacje o orkiestrze można uzyskać w salce Domu Parafial-nego w każdą sobotę w godz. od 10.00 do 12.00. Pragniemy podziękować członkom orkiestry za wykonanie w czasie wakacji remontu salki Domu Parafialnego, w której orkiestra spotyka się na próbach.
 11. Dziękujemy również chórowi działającemu przy naszej parafii za udział w Pielgrzymce Chórów na Górę Świętej Anny. Otrzymaliśmy specjalne podziękowanie za ich koncert w tamtejszym sanktuarium. Istnieje moż-liwość dołączenia do chóru przez osoby pragnące w nim śpiewać.
 1. Informujemy, że decyzją Księdza Dziekana nasz wikariusz ksiądz Paweł Zieliński został zamianowany dekanalnym moderatorem Wspólnoty Dzieci Maryi. Gratulujemy mu tej nominacji.
 2. Przypominamy że jest do nabycia kalendarz poświęcony polskim sanktuariom, wśród których jest umieszczone także nasze sanktuarium Świętego Floriana. Zachęcamy do zakupu tego kalendarza przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii parafialnej. Cena wynosi 5 złotych.
 3. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”
 4. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Stranski, śp. Halina Kalawa, śp. Romuald Niesyto, śp. Krystyna Truchan, śp. Paweł Janoszka i śp. Edward Nolda. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.