Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 22 września 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

22 września 2019 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów renowacji witraży i organów).

 1. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.

 1. W najbliższy poniedziałek, 23 września 2019 roku po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do kościoła na pierwsze spotkanie mężczyzn i młodzieńców, którzy chcieliby aktywniej służyć naszej Wspólnocie Parafialnej. Jeśli znajdą się chętni panowie, zostanie z nich utworzona nowa specjalna grupa. Przynależący do tej grupy będą mogli włączyć się w życie liturgiczne, społeczne i gospodarcze naszej parafii by w końcu przejąć obowiązki tych, którzy ze względu na wiek i związane z tym zrozumiałe ograniczenia nie są w stanie wypełniać swych dotychczasowych zadań i mimo niewątpliwych zasług, powinni już zostać zastąpieni przez osoby z kolejnego po-kolenia.

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, a w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 1. Także we wtorek, 24 września 2019 roku po Mszy Świętej wieczornej w kościele odbędzie się zebranie rodziców dzieci ze Szkół Podstawowych numer 13, numer 15 i numer 38 poświęcone sprawom związanym z I Komunią Świętą w 2020 roku.

 1. W czwartek, 26 września obchodzi swe imieniny Ksiądz Arcybiskup – Senior Damian Zimoń. Otoczmy go naszą modlitwą.

 1. Także w czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta szkolna.

 1. W sobotę, 28 września odbędzie się pielgrzymka dekanatów chorzowskich do Piekar Śląskich. O godz. 14.00 na Wzgórzu Piekarskim odprawiona zostanie Droga Krzyżowa zaś o godz. 16.00 w bazylice Msza Święta. Zapisy na wyjazd o godz. 13.00 specjalnym autobusem są przyjmowane w Kancelarii Parafialnej. Koszt wyjazdu wynosi 20 złotych. W tym dniu nie będzie w naszym kościele popołudniowej adoracji.

 1. Także w sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu wrześniu.

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

 1. Osoby uczęszczające do VIII klasy szkoły podstawowej i starsze, które jeszcze nie przyjęły sakramentu bierzmowania, powinny wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Formularz należy osobiście pobrać i osobiście oddać wypełniony w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Ostateczny termin składania for-mularzy upływa w piątek 27 września 2019 roku. Pierwsze spotkanie zgłoszonych kandydatów do bierzmowania odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 1 października 2019 roku po wieczornej Mszy Świętej.

 1. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Andaluzji (z Gibraltarem) w dniach od 14 do 21 kwietnia 2020 powinny wpłacić w Kancelarii Parafialnej 500 złotych zaliczki i pobrać program pielgrzymki. We wtorek 26 listopada 2019 roku wieczorem obędzie spotkanie z przedstawicielem Biura ARCUS organizującego wyjazd.

 1. W gablotkach został wywieszony plakat z informacją o planowanej nowej pięknej inicjatywie pod nazwą „Najlepsze warsztaty dla żon”. Zapraszamy wszystkie żony sakramentalne, niezależnie od stażu małżeńskiego, zapraszamy żony, które przeżywają problemy w swoim małżeństwie i chcą je naprawić, zapraszamy żony, które nie czują się szczęśliwe. Zapraszamy również te kobiety, które chciałyby być po prostu lepszymi żonami dla swoich mężów. Prosimy zapoznać się z tą propozycją i skorzystać z niej. Na plakacie podany jest telefon kontaktowy organizatorów pod którym można uzyskać wszelkie potrzebne informacje

 1. Po raz kolejny ogłaszamy nabór do naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. W orkiestrze gra obecnie pod opieką pana dyrygenta Stanisława Skrabla około 20 młodych ludzi, zaś kilkanaście osób podjęło w ostatnim czasie naukę gry. Orkiestra dysponuje instrumentami a nauka gry jest bezpłatna, Prosimy zainteresować graniem w orkiestrze młodych ludzi. Informacje o orkiestrze można uzyskać w salce Domu Parafialnego zasadniczo w każdy wtorek i czwartek w godz. od. 15.00 do 18.00 oraz każdą sobotę w godz. od 10.00 do 12.00.

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia Kalendarz na rok 2020 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Joanna Rodak, śp. Stanisław Włodarczyk i śp. Jan Bisek. Po-wierzmy ich miłosierdziu Bożemu.