Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 23 grudnia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU

23 grudnia 2018 roku

 

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Trwamy w II części adwentowego oczekiwania, poświęconej dobremu przygotowaniu się do przeżycia pamiątki pierwszego przyjścia na świat Syna Bożego.
 2. Dzisiejsza comiesięczna kolekta specjalna przeznaczoną zostanie na potrzeby parafii.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 4. W poniedziałek, 24 grudnia okazja do spowiedzi Świętej w naszym kościele będzie od godz. 7.30 do 8.00 i od godz. 8.30 do 15.00. W godzinach spowiedzi świętej będzie można otrzymać tradycyjne Betlejemskie Światełko Pokoju jako znak łączności z miejscem narodzenia Zbawiciela.
 5. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego o północy zostanie odprawiona Msza Święta zwana Pasterką. Przybądźmy wszyscy: dorośli, młodzież i dzieci. Na Pasterkę zapraszamy poczty sztandarowe i orkiestrę. Pamiętajmy też że istotą Świąt jest spotkanie z Bogiem, który przed wiekami w noc betlejemską stał się dla nas człowiekiem. Dlatego nie ograniczajmy świętowania tylko do Pasterki lecz przyjdźmy do kościoła także na Mszę Świętą i nabożeństwo kolędowe w Dzień Bożego Narodzenia. O godz. 12.00 w tym dniu będzie odprawiona Uroczysta Msza Święta za parafian z udziałem naszej orkiestry.
 6. Po Pasterce zapraszamy na plac przykościelny na wspólne kolędowanie przy stajence. Na placu zapłonie ognisko a przygrywać nam będzie nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta. W wypadku niesprzyjającej pogody kolędować będziemy we wnętrzu kościoła. Na kolędowanie zapraszamy także po Mszy Świętej o godz.12.00.
 7. Kolekta podczas Pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 8. W tym tygodniu, w Oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego przeżywać będziemy następujące święta:
  – w środę, 26 grudnia – Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele w tym dniu będą w porządku niedzielnym a o godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe. Kolekta zostanie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  – w czwartek, 27 grudnia – Święto Świętego Jana apostoła i ewangelisty. Po porannej Mszy Świętej pobłogosławimy tradycyjnie wino
  – w piątek, 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta za dzieci naszej parafii ze specjalnym błogosławieństwem. Zapraszamy wszystkie dzieci (nawet te najmniejsze) z rodzicami, babciami i dziadkami.
 9. We wtorek nie będzie tradycyjnego porannego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana w środę nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę adoracji Najświętszego Sakramentu.
 10. W piątek, 28 grudnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych zaś w sobotę, 29 grudnia o godz. 18.00 za żyjących których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w grudniu.
 11. W następną niedzielę, 30 grudnia przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 12. Informujemy że od 27 do 31 grudnia 2017 roku nie będzie całodziennej okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w kościele Świętej Jadwigi (tzw. „stały konfesjonał”). Kapłani będą spowiadać 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
 13. W przedsionku kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zaś w Kancelarii Parafialnej zakupić bilety na widowisko „Betlejem w Spodku” organizowane 3 stycznia 2019 roku. W poniedziałek 24 grudnia 2018 roku Kancelaria Parafialna będzie nieczynna (z wyjątkiem załatwiania spraw związanych z pogrzebem).
 14. Jak co roku w Oktawie Uroczystości Bożego Narodzenia będzie miało miejsce niezwykłe spotkanie pod nazwą „Gloria – jest w Orkiestrach Dętych jakaś siła”. W ramach spotkania odbędzie się jak zawsze wspólne kolędowanie oraz koncert dwóch zaprzyjaźnionych orkiestr dętych: Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej parafii Świętego Jana Nepomucena w Przyszowicach oraz Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Sanktuarium Świętego Floriana w Chorzowie. Spotkania te odbywają się co roku na przemian w Chorzowie bądź w Przyszowicach. Tym razem spotkanie będzie miało miejsce w najbliższy czwartek, 27 grudnia 2018 roku  o godz. 17.00 w kościele Świętego Jana Nepomucena w Przyszowicach. Zapraszamy także naszych parafian, Dojazd samochodem zajmuje ok. 25 minut.
 15. Jest do nabycia nowy, świąteczny, podwójny numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Można także zakupić Kalendarz Śląski „Z tej ziemi” na rok 2019.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Hubert Wawrzynczok, śp. Marianna Zydorek, śp. Włodzimierz Wawak, śp. Maria Gawronowska i śp. Stefan Pietrykowski. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.