Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 23 kwietnia 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23 kwietnia 2017 roku

 

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną Miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Kolekta jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Przed kościołem zaś odbywa się zbiórka pieniężna wspierająca rekolekcje wakacyjne organizowane przez osoby niepełnosprawne w Ustroniu-Nierodzimiu.

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 1. W poniedziałek przeżywać będziemy liturgiczną Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski – przeniesioną na ten dzień w związku z przypadającą dziś II Niedzielą Wielkanocną.

 1. Również w poniedziałek o godz. 7.00 sprzed kościoła wyjedzie autokarowa pielgrzymka do Zakopanego, Sieprawia, Ludźmierza, Olczy i Krakowa.

 1. We wtorek, 25 kwietnia przypada Święto Świętego Marka, Ewangelisty. Po porannej Mszy Świętej udamy się do krzyża misyjnego by błagać o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. W związku z tym nie będzie nabożeństwa ku czci Świętego Floriana. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.

 1. W najbliższy piątek, 28 kwietnia, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych zaś w najbliższą sobotę, 29 kwietnia, o godz. 8.00 Msza Święta za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu kwietniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

 1. W sobotę, 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 1. Również w sobotę o godz. 6.30 zostanie naszym kościele odprawiona dodatkowa Msza Święta za uczestników wyjazdu do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu. Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Chętni mogą się zapisać w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.

 1. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej. Kolekta w tym dniu będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła i renowacji witraży).

 1. Następna niedziela to także tak zwana „Niedziela Biblijna”. Rozpoczyna ona kolejny Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

 1. Osoby zapisane na czerwcową autokarową pielgrzymkę do Czech i Austrii prosimy by wpłaciły do 7 maja w Kancelarii Parafialnej pozostałą część pieniędzy.

 1. W ostatnim czasie udało nam się pomalować zasadniczą cześć naszego kościoła, oczyścić piękną mozaikę i odnowić pewne elementy wystroju prezbiterium. Większość prac z tym związana została wykonana we własnym zakresie. Bardzo serdecznie dziękujemy tym którzy pomagali nieraz bezinteresownie przy tym wspólnym dziele. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Dariusza Grzymka i Pana Henryka Wyleżoła, którzy nadzorowali całość prac. Dziękujemy też Chorzowsko-Świętochłowickiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji za bezinteresowne wypożyczenie sprzętu technicznego. W stosownym czasie podejmiemy kolejne prace związane z malowaniem chóru. Prace te były tym razem trudne do wykonania w związku z za-grożeniem uszkodzenia znajdującego się na chórze instrumentu muzycznego (organów).

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Krystyna Nowak, śp. Edeltrauda Buhl i śp. Franciszek Powieczko. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.