Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 24 czerwca 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA
ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA

24 czerwca 2018 roku

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła, remontu organów i renowacji witraży).

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy dziś Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz.: 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Kolektą wesprzemy potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „Świętopietrze”). Dzień ten jest także 33 rocznicą konsekracji Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W najbliższy piątek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych zaś w sobotę o godz. 18.00 Msza Święta za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu czerwcu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. W związku z przypadają w piątek Uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną już w czwartek, 28 czerwca, o godz. 18.30 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. Przypominamy że, tak jak w ubiegłych latach, w okresie wakacyjnym Msze Święte wieczorne w czwartki będą sprawowane o godz. 18.00.

 

 1. Od nowego roku szkolnego zakończy posługę w naszej parafii dotychczasowy wikariusz ksiądz Michał Łatuszyński. Od września będzie on posługiwał Polakom mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Księdza Michała pożegnamy w naszej parafii w niedzielę, 26 sierpnia, w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30.

 

 1. Młodzież, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i tu go przyjęła 12 czerwca obecnego roku, może odebrać w Kancelarii Parafialnej pamiątki bierzmowania.

 

 1. Już dziś przypominamy kobietom i dziewczynom o pielgrzymce do Piekar Śląskich, która będzie miała miejsce w niedzielę 19 sierpnia. Pragniemy także zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 15 do 19 sierpnia tego roku na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych.

 

 1. W czasie wakacji na parafii przebywa zasadniczo dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenie do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.

 

 1. Podajemy do wiadomości że w następnym tygodniu (od 2 do 6 lipca) Kancelaria Parafialna będzie czynna we wszystkie dni (od poniedziałku do piątku) tylko bezpośrednio po porannej Mszy Świętej. Prosimy więc, by już w tym tygodniu załatwić możliwe do załatwienia sprawy.

 

 1. Informujemy od jutra do końca sierpnia okazja do spowiedzi świętej w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej (tak zwany „stały konfesjonał”) będzie tylko w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 18.00).

 

 1. Wszystkim udającym się na urlopy przypominamy że, wyjazd nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Nie usprawiedliwiajmy się zbyt łatwo dużą odległością od kościoła czy porą sprawowania Mszy Świętej. W związku z wakacjami zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.

 

 1. Sanktuaryjna Orkiestra Dęta serdecznie dziękuje wszystkim parafianom i gościom za życzliwe przyjęcie i wsparcie materialne okazane w czasie zbiórki przed kościołem w ubiegłą niedzielę.

 

 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Kolonko, śp. Jan Gieca i śp. Mieczysław Gieca. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.