Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 24 kwietnia 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

24 kwietnia 2016 roku

 

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Kolekta dzisiejsza jest kwietniową kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zaś odbywa się zbiórka na pomoc Ukrainie,
 2. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.
 3. W poniedziałek, 25 kwietnia przypada Święto Świętego Marka, Ewangelisty. Po porannej Mszy Świętej udamy się do krzyża misyjnego by błagać o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. W tym dniu przypadają też imieniny Księdza Biskupa Marka Szkudło. Pamiętajmy o nim w modlitwach.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5. W czwartek, 28 kwietnia o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Będzie to Msza Święta sprawowana za żyjących których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu kwietniu. Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu kwietniu zostanie odprawiona w sobotę, 30 kwietnia o godz. 18.00. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.
 6. W piątek, 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 7. W sobotę 30 kwietnia o godz. 19.00 w naszym sanktuarium rozpocznie się II Chorzowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej – Organy Plus organizowany przez miasto Chorzów. Na koncercie inauguracyjnym zatytułowanym „Tradycja i nowoczesność” wystąpią artyści: Henryk Jan Botor (organy) i Józef Skrzek (instrumenty elektroniczne). Festiwal jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali. Serdecznie zapraszamy na koncerty, w czasie których zabrzmią najpiękniejsze utwory muzyczne w niezwykłych interpretacjach. Festiwal jest okazją do posłuchania piękna muzyki i obcowania ze sztuką, której źródłem jest Pan Bóg. Informacje o dalszych koncertach umieszczone są na plakatach.
 8. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej.
 9. Kolekta następnej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 10. W sobotę 14 maja Franciszkański Zakon Świeckich planuje coroczną pielgrzymkę do Turzy Śląskiej. Wyjazd nastąpi o godz. 8.00 powrót około godz. 18.00. Koszt wyjazdu wynosi 25 złotych. Zapisy prowadzone są w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.
 11. Przypominamy że w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia w naszym sanktuarium od poniedziałku do soboty o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez osoby należące do parafialnych grup formacyjno-modlitewnych. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę tych którym czas i obowiązki pozwalają.
 12. W nawie bocznej naszego kościoła można zobaczyć nagrodzone i wyróżnione prace w konkursie plastycznym „966 – 2016. Rok Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski” zorganizowanym w znajdującym się na terenie naszej parafii Gimnazjum numer 4. Dziękujemy Społeczności Tej Szkoły za pomysł konkursu i jego realizację.
 13. Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na spotkanie dotyczące Chorzowa Centrum. Na spotkaniu zostaną przedstawione plany inwestycyjne dotyczące dzielnicy, poruszane będą problemy bezpieczeństwa oraz zostaną udzielone odpowiedzi na pytana nurtujące mieszkańców. Spotkanie od-będzie się w czwartek, 28 kwietnia o godz. 17.30 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Lompy 13.
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Witek, śp. Grzegorz Stysiak, śp. Jerzy Waluga i śp. Roman Hadamik.Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.