Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 24 listopada 2013

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolektą wesprzemy potrzeby archidiecezji.
 2. Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla, które odprawimy o godz. 15.15.
 3. W poniedziałek, 25 listopada o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w czwartek, 28 listopada o godz. 17.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice śmierci i życiowych wydarzeń przypadały w listopadzie. W dniach poprzedzających te Msze Święte można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą szkolną. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 6. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy sakramentu chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 7. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedziela Adwentu to tradycyjnie już Niedziela Trzeźwości
 8. Informujemy że zgodnie z sugestią większości członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w tegorocznym Adwencie Msze Święte roratnie będą w naszym kościele sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.
 9. Kontynuujemy Odwiedziny Duszpasterskie. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Wandy, 75 Pułku Piechoty, Żołnierzy Września, Śląskiej i Beskidzkiej. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę.
 10. W czasie sobotniej Mszy Świętej swe zewnętrzne święto patronalne przeżywali nasi ministranci. Składamy im z tej okazji serdeczne życzenia i dziękujemy za służbę przy ołtarzu. Słowa podziękowania kierujemy także do ich opiekuna księdza Michała oraz do rodziców ministrantów.
 11. W kancelarii parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz lampiony roratnie. Młodzież i dzieci rozprowadzają też za dobrowolną ofiarą tzw. „sianko betlejemskie” oraz kartki świąteczne. W niedziele Adwentu w naszym kościele będzie można dodatkowo zakupić także książki o tematyce religijnej.
 12. Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na III Parafialny Kiermasz Adwentowy, który odbędzie się w niedzielę 1 grudnia w przykościelnym ogrodzie przy ulicy Powstańców 13. Kiermasz potrwa od 11.00 do 14.30. Na kiermaszu można będzie kupić wieńce adwentowe, ozdoby i kartki świąteczne. W kościele zaś będą odbywały się specjalne koncerty.
 13. Podajemy do wiadomości że w dniach 6 i 7 grudnia 2013 roku, w sklepie „Biedronka” przy ulicy Beskidzkiej odbędzie się IV Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak Pomagam”, przeprowadzona przez chorzowski Ośrodek „Święty Florian” w łączności z Caritas Polska. Zebrana żywność zostanie przeznaczona jako pomoc doraźną dla potrzebujących.
 14. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” oraz kalendarz z wizerunkiem naszego sanktuarium.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Eryka Młotek i śp. Janusz Wojciechowski.Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.