Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 24 maja 2015

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można dziś zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Kolekta jest specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy z serca złożony datek. W czasie zbiórki przed kościołem możemy natomiast wspomóc materialnie rekolekcje wakacyjne organizowane przez osoby niepełnosprawne w Ustroniu-Nierodzimiu.
 2. Dziś przypada także Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach. Zawierzajmy w modlitwie Bożej Opatrzności wszystkich chińskich katolików.
 3. Sąsiednia parafia Świętej Jadwigi Śląskiej zaprasza dziś na VI Parafialne Święto Rodziny.
 4. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Msze Święte będą w naszym kościele sprawowane o godz.: 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
 5. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 6. W czwartek będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. Również w czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas. W tym dniu w ramach nabożeństwa majowego uczniowie i nauczyciele Gimnazjum numer 4 im. Wojska Polskiego zaprezentują wieczór poetycki dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II.
 8. W najbliższy piątek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych zaś w sobotę o godz. 18.00 Msza Święta za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu maju. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich.
 9. Za tydzień, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 6.30. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Panów prosimy, aby do spowiedzi przystąpili w parafii, ponieważ wyspowiadanie wszystkich w Piekarach Śląskich jest bardzo trudne. Okazja do spowiedzi w naszym kościele codziennie przed ranną i wieczorną Mszą Świętą.
 10. Przypominamy że, w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
 11. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy w naszym kościele w niedziele o godz. 15.15 a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej oraz na majowe Apele Maryjne odbywające się każdego dnia o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w deszczową pogodę w krypcie kościoła). W najbliższy poniedziałek w apelu będzie uczestniczyła nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta. Ze względu na Pielgrzymkę Piekarską tegoroczne wieczorne apele zakończą się już w piątek 29 maja.
 12. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Wszystkich, którzy pragną pomóc w przygotowaniu ołtarzy, zapraszamy na krótkie spotkanie w najbliższy poniedziałek po porannej Mszy Świętej (ok. godz. 8.45). Spotkanie odbędzie się w kościele. Już dziś informujemy że trasa procesji Bożego Ciała będzie w tym roku miała następujący układ:z kościoła wejście na ulicę Ks. Szwedy, dalej ulicami: Śląską, drogą osiedlową koło Gimnazjum numer 4, Beskidzką (obok bloku numer 21 – 29), Beskidzką 20 – 28 (do parkingu), Beskidzką 38 – 30, Gwarecką (obok pawilonów handlowych), Śląską, Ks. Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny.
 13. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Biuletyn Parafialny” i nowy numer „Spotkań”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisława Subik i śp. Gerard Pawlica Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.