Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 24 września 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2017 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii (szczególnie na zapłacenie kolejnej raty za malowanie kościoła i remont witraży).
 1. Dziś obchodzi imieniny Ksiądz Biskup Gerard Bernacki – emerytowany biskup pomocniczy naszej archidiecezji. Otoczmy go naszą modlitwą.
 1. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.
 1. We wtorek obchodzi imieniny Ksiądz Arcybiskup – Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim naszych w modlitwach.
 1. Także we wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Również we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w kościele odbędzie się zebranie rodziców dzieci ze Szkół Podstawowych numer 13 i numer 15 poświęcone sprawom związanym z I Komunią Świętą w 2018 roku.
 1. W najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie organizacyjne związane z planowaną na marzec 2018 roku Pielgrzymką do Ziemi Świętej.
 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 1. W najbliższy piątek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych zaś w najbliższą sobotę o godz. 18.00 Msza Święta za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu wrześniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.
 1. W sobotę, 30 września odbędzie się doroczna pielgrzymka dekanatów chorzowskich do Piekar Śląskich. Rozpocznie się ona rozważaniem Drogi Krzyżowej na Wzgórzu Piekarskim o godz. 14.00. Msza Święta z udziałem kapłanów dekanatu zostanie odprawiona o godz. 16.00 w bazylice. Osoby, które pragną pojechać specjalnym autobusem mogą zgłaszać się w Kancelarii Parafialnej. Wyjazd o godz. 13.00. Koszt wyjazdu wynosi 15 złotych. W tym dniu nie będzie w naszym kościele popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcimy różańce dzieciom, które w 2018 roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej.
 3. Również w następną niedzielę udzielać będziemy sakramentu chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, zaś przed kościołem odbędzie się zbiórka na chorzowskie „Hospicjum”.
 1. W przedsionku kościoła został wywieszony plakat z informacją o planowanej nowej pięknej inicjatywie pod nazwą „Najlepsze warsztaty dla żon”. Jest tam podany także telefon kontaktowy oraz adres mailowy organizatorów. Prosimy zapoznać się z tą propozycją i skorzystać z niej.
 1. Osoby uczęszczające do III klasy gimnazjum i starsze, które chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy by wypełniły specjalny formularz zgłoszeniowy, który można otrzymać i oddać w Kancelarii Parafialnej. Pierwsze spotkanie zgłoszonych kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek, 3 października po wieczornej Mszy Świętej.
 1. Konferencja Episkopatu Polski poparła zbieranie podpisów pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, które celem jest wykreślenie z polskiego prawa aborcji eugenicznej. Projekt nie zawiera innych zmian w ustawie aborcyjnej. Podpisy można składać w Kancelarii Parafialnej na specjalnych formularzach. Do wpisania się na listę potrzebny jest numer PESEL.
 1. Parafia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku – Chwałowicach w dniach od 19 do 27 października 2017 roku organizuje pielgrzymkę do Lisieux we Francji. Szczegóły umieszczone są na plakacie przy wyjściu z kościoła. Chętni mogą uzyskać informacje także w naszej Kancelarii Parafialnej.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia Kalendarz na rok 2018 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.