Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 25 czerwca 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 czerwca 2017 roku

 

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła i renowacji witraży), zaś przed kościołem odbywa się zbiórka przeznaczona na pomoc rodzinie w Aleppo, którą opiekuje się nasza parafia.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Także w najbliższy wtorek o godz. 10.00, z racji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego, będą miały swą Mszę Świętą przedszkolaki i ich wychowawcy.

 

 1. Również we wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta za uczestników czerwcowej pielgrzymki do Czech i Austrii. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich pielgrzymów na spotkanie do Sali Gościnnej naszego probostwa.

 

 1. W czwartek, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz.: 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Kolektą wesprzemy potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „Świętopietrze”). Dzień ten jest także 32 rocznicą konsekracji Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w piątek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu czerwcu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich.

 

 1. W najbliższy piątek, 30 czerwca od godz. 15.00 do godz. 19.00, na placu przy naszym sanktuarium, Śląska Fundacja „Pomoc Niepełnosprawnym” zorganizuje swój kiermasz.

 

 1. W następną niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

 1. Młodzież, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i tu go przyjęła 24 maja obecnego roku, może odebrać w Kancelarii Parafialnej pamiątki bierzmowania.

 

 1. Już dziś przypominamy kobietom i dziewczynom o pielgrzymce do Piekar Śląskich, która będzie miała miejsce w niedzielę 20 sierpnia. Pragniemy także zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 9 do 13 sierpnia tego roku na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych.

 

 1. W lipcu i sierpniu na parafii przebywa zasadniczo dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenie do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.

 

 1. Informujemy od jutra do końca sierpnia okazja do spowiedzi świętej w chorzowskim kościele Świętej Jad-wigi Śląskiej (tak zwany „stały konfesjonał”) będzie tylko w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 18.00).

 

 1. Wszystkim udającym się na urlopy przypominamy że, wyjazd nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Nie usprawiedliwiajmy się zbyt łatwo dużą odległością od kościoła czy porą sprawowania Mszy Świętej. W związku z wakacjami zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.

 

 1. Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Chorzowie informuje, że od nowego roku szkolnego będzie prowadzić także klasy I i IV szkoły podstawowej. Trwa nabór do tych klas. Szkoła zostanie ulokowana w salkach przy parafii Świętego Antoniego w Chorzowie. Na stronie internetowej Zespołu można pobrać potrzebne do zgłoszenia druki i złożyć je w budynku Szkoły przy ulicy Kościuszki 11 w Chorzowie.

 

 1. Sanktuaryjna Orkiestra Dęta serdecznie dziękuje wszystkim parafianom i gościom za życzliwe przyjęcie i wsparcie materialne okazane w czasie zbiórki przed kościołem w ubiegłą niedzielę.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.