Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 26 kwietnia 2015

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Kolekta dzisiejsza jest kwietniową kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby parafii.
 2. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W środę 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 5. Także w środę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w czwartek o godz. 17.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu kwietniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.
 6. W bieżącym tygodniu przypada w liturgii czwartek przed I piątkiem miesiąca, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Zapraszamy na nią także kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament w środę, 6 maja obecnego roku. Po Mszy Świętej w kościele w odbędzie dla nich kolejne spotkanie formacyjne. Od godz. 16.30 dzieciom i młodzieży dajemy okazję do spowiedzi.
 8. W piątek, 1 maja obchodzimy Święto Świętego Józefa rzemieślnika. Jest to dzień modlitw za bezrobotnych. Piątek ten na mocy dyspensy udzielonej przez Episkopat Polski nie ma charakteru pokutnego. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 9. W sobotę, 2 maja, przeżywać będziemy liturgicznie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pol-ski, przeniesioną na ten dzień ze względu na V Niedzielę Wielkanocną przypadającą w tym roku 3 maja.
 10. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej.
 11. Kolekta następnej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 12. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w pierwszym tygodniu maja (od 4 do 9 maja). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 13. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Będziemy je odprawiać w niedziele o godz. 15.15, na-tomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Bardzo prosimy aby przychodzić już na Mszę Świętą a nie tylko na same nabożeństwa majowe. Piękne są zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach, ale to pobożność eucharystyczna jest najistotniejsza w naszej wierze. Uczmy tej pobożności dzieci i młodzież oraz sami wprowadźmy tę praktykę w nasze życie.
 14. W tym roku chcemy kontynuować tradycję Majowych Apeli Maryjnych. Będziemy się gromadzić w majowe wieczory o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w wypadku deszczowej pogody w krypcie kościoła) i modlić się do Boga za wstawiennictwem Bożej Matki. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Na apele przynośmy świece z okapnikami.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość”, „Biuletyn Parafialny” i nowy numer „Spotkań”
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Irena Kozioł, śp. Kazimierz Skowronek, śp. Franciszek Wawrzyniak i śp. Janina Stasicka. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.