Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 26 maja 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 maja 2019 roku

 

 

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Łączymy się w modlitwie z mężczyznami i młodzieńcami zgromadzonymi na dorocznej pielgrzymce w sanktuarium piekarskim. Powracających z Piekar Śląskich pątników po-witamy ok. godz. 18.00 przed kościołem. Po wejściu do kościoła zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynne za dar pielgrzymowania. W związku z powitaniem nie będzie popołudniowego Nabożeństwa Majowego o godz. 15.15.

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitwy o urodzaje nazywane w Polsce Dniami Krzyżowymi. W tych dniach po Mszach Świętych będziemy się gromadzić przy krzyżach naszej parafii:
  – w poniedziałek, 27 maja – po Mszy Świętej wieczornej przy krzyżu u zbiegu ulic: Świętej Kingi i Wandy
  – we wtorek, 28 maja – po Mszy Świętej porannej przy krzyżu misyjnym obok naszego kościoła (w tym dniu nie będzie nabożeństwa ku czci Świętego Floriana).
  – w środę, 29 maja – po Mszy Świętej porannej przy krzyżu znajdującym się w ogrodzie parafialnym

 

 1. We wtorek, 28 maja 2019 roku o godz. 18.00 zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Święta za uczestników tegorocznej, kwietniowej pielgrzymki na Cypr. Po Mszy Świętej zapraszamy uczestników pielgrzymki na probostwo na spotkanie okolicznościowe.

 

 1. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń miały miejsce w maju.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu udzielimy chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 31 maja o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji (na prace związane z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii).

 

 1. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich.

 

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 3 do 8 czerwca). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.

 

 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy też na Apele Maryjne odbywające się jeszcze do czwartku włącznie o godz. 21.00.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia ciągle odbywają się zapisy na pielgrzymkę autokarową do Kodnia (od 3 do 6 czerwca 2019 roku). Koszt wyjazdu wynosi 420 złotych.

 

 1. W dniach od 10 do 14 czerwca 2019 roku w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych, które poprowadzi ksiądz Jerzy Lisczyk. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Istnieje możliwość zorganizowanego przejazdu autokarem do Kokoszyc. Zapisy na rekolekcje i na przejazd autokarem odbywają się w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32 251 21 52.

 

 1. W czasie tegorocznych wakacji (od 17 do 28 lipca) planowany jest kolejny wyjazd wypoczynkowo-koncertowy naszej Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Miejscem pobytu będzie Limanowa i okolice. W związku z tym iż do dyspozycji jest większa ilość miejsc pragniemy jako parafia zaprosić na ten wyjazd także dzieci i młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów wakacyjnych. W czasie wyjazdu pod nazwą „Wakacje z Trąbami” chętni będą mogli zapoznać się muzyką orkiestrową i instrumentami a nawet rozpocząć naukę gry. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Ruta Dudek-Siek. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu.