Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 26 marca 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2017 roku

 

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół Święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych płynących ze Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to tzw. „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd dziś różowy kolor szat występujący w liturgii tylko dwa razy w roku. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji zaś przed kryptą odbywa się zbiórka pieniężna dla rodziny w Aleppo w Syrii.

 

 1. O godz. 15.15 w krypcie odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. W najbliższy czwartek, 30 marca, o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższy piątek, 31 marca, o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypa-dały w miesiącu marcu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w krypcie naszego kościoła Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.

 

 1. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie dopiero po Mszy Świętej wieczornej i nie będą w czasie jej trwania czytane zalecki i wypominki za zmarłych. Odprawimy ją na terenie naszej parafii. Z krypty pójdziemy ulicami: 75 Pułku Piechoty, Raciborską, Zabrską, Strzelców Bytomskich, Styczyńskiego, Reymonta, Wandy i Ks. Konrada Szwedy skąd wejdziemy na teren kościelny. Na Drogę Krzyżową przynieśmy ze sobą świece i skarbce. W tym roku po raz kolejny w czasie Drogi Krzyżowej będzie nam towarzyszyła nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.

 

 1. W sobotę, 1 kwietnia o godz. 15.00 na Kalwarii w Panewnikach odbędzie się Droga Krzyżowa dla osób żyjących w stanie wolnym. Szczegóły umieszczone są na plakacie.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. W związku z piątkową Drogę Krzyżową ulicami parafii rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną już w czwartek, 30 marca o godz. 18.00 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. Jeśli ktoś chciałby w tym roku przyczynić się do zakupu kwiatów i dekoracji związanych z wystrojem kościoła na czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego może złożyć na ten cel specjalną ofiarę pieniężną. Ofiary będą zbierane w najbliższą niedzielę przed kościołem. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. 9. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 2 do 8 kwietnia) aby umożliwić im spowiedź i Komunię Wielkanocną.

 

 1. Dziś przy wyjściu z krypty będzie można zakupić ozdoby wielkanocne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pokrycie kosztów wakacyjnych rekolekcji dla niepełnosprawnych w Nierodzimiu.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej oraz przy wyjściu z krypty można nabywać rozprowadzane przez Caritas Polska tak zwane „Paschaliki Wielkanocne” oraz inne świece z emblematami wielkanocnymi.

 

 1. Osoby zapisane na kwietniową autokarową pielgrzymkę do Zakopanego, Sieprawia, Ludźmierza, Olczy i Krakowa prosimy by ciągu najbliższego tygodnia wpłaciły w Kancelarii Parafialnej pozostałą część pieniędzy.

 

 1. Rozpoczęły się zapisy na wakacyjne rekolekcje Oazy Dzieci Bożych. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie w gablotce znajdującej się na placu przed kościołem.

 

 1. W najbliższy wtorek, 28 marca, Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo czynna tylko rano bezpośrednio po Mszy Świętej.

 

 1. Trwa malowanie naszego kościoła. Przypominamy, że w związku z tymi pracami musieliśmy podjąć decyzję że wszystkie Msze Święte, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz pogrzeby są odprawiane w krypcie naszego kościoła. W okresie malowania kościoła nie ma wtorkowego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana, środowej nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i sobotniej adoracji Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy parafianom za dotychczasową pomoc w sprzątaniu kościoła i obejścia. Jeśli zajdzie taka potrzeba z prośbą o dalszą pomoc będziemy się zwracać na bieżąco.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Czesław Kęsik. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.