Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 26 października

 1. Przeżywamy XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na budowany w Piekarach Śląskich nowy Dom Pielgrzyma.
 2. Młodzież oazowa rozprowadza przed kościołem znicze nagrobkowe. Dochód ze sprzedaży zostanie prze-znaczony na potrzeby parafialne (sfinansowanie oazowego wyjazdu formacyjnego).
 3. Zapraszamy na ostanie w tym roku Nabożeństwa Różańcowe. Dziś odprawimy Różaniec o godz. 15.15, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.15, w czwartek po Mszy Świętej szkolnej, zaś w piątek o godz. 7.30.
 4. We wtorek, 28 października przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego z racji 53 rocznicy konsekracji naszego kościoła. Dziękujmy Bogu za dar naszej świątyni, budowniczych, fundatorów i dobrodziejów kościoła oraz za łaski otrzymane w minionych latach. W tym dniu po porannej Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 5. W najbliższy czwartek, 30 października o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w piątek, 31 października o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice śmierci i życiowych wydarzeń przypadały w październiku. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i za swoich bliskich.
 6. W piątek, 31 października o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na specjalne nabożeństwo żałobne ofiarowane za bliskich nam zmarłych a zwłaszcza za parafian zmarłych w ostatnim roku. Po nabożeństwie bliscy tych zmarłych będą mogli zabrać znicze i postawić je na ich grobach, jako wyraz parafialnej pamięci modlitewnej. Żałobną oprawę muzyczną nabożeństwa stworzy Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.
 7. W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ponieważ na terenie naszej parafii nie ma cmentarza zachęcamy parafian do uczestnictwa w tym dniu w  nabożeństwach popołudniowych w sąsiednich parafiach:- w parafii Świętej Barbary o godz. 14.00 nabożeństwo w kościele, potem procesja na cmentarz przykościelny oraz na cmentarz mariacki- w parafii Świętej Jadwigi o godz. 15.00 nabożeństwo w kościele, potem procesja na cmentarz oraz Msza Święta w kaplicy cmentarnej.
 8. Przypominamy że w pierwszych dniach listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych:- od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii Świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu- w dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 9. W następną niedzielę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W związku z tym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostaje przeniesione na niedzielę 9 listopada. Również sakramentu chrztu świętego będziemy udzielać dopiero 9 listopada.
 10. Za tydzień kolektą wesprzemy potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 11. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zalecania za zmarłych z racji zbliżającego się Dnia Zadusznego. Zalecania można wypisywać na zwykłych kartkach. Można też u ministrantów pobrać formularz zalecek.
 12. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 3 do 8 listopada). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 13. Chór istniejący przy naszej parafii ogłasza nabór nowych członków. Wszyscy, którym odpowiada ta forma działania mogą się zgłosić na próby odbywające się zasadniczo we wtorki i czwartki salce Domu Parafialnego.
 14. Jeszcze raz przypominamy że Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło Chorzów ogłasza nabór do nowo powstałej placówki obejmującej Dzienny Dom Pobytu i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Placówka mieści się na terenie naszej parafii przy ulicy Beskidzkiej 6. Szczegóły naboru umieszczone są na plakacie w przedsionku kościoła.
 15. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” i  „Biuletyn Parafialny”
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Krauspe i śp. Henryk Milota. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.