Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 26 sierpnia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
CZĘSTOCHOWSKIEJ

26 sierpnia 2018 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy w liturgii Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Maryjne.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W najbliższą środę, 29 sierpnia 2018 roku o godz. 11.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów i wszystkich chorzowian. Po Mszy Świętej na Wałach Jasnogórskich rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza Święta i Droga Krzyżowa będą zwieńczeniem tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Chorzowian do Częstochowy.

 

 1. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu sierpniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

 

 1. W czwartek, 30 sierpnia ministranci naszej archidiecezji udadzą się na swą doroczną pielgrzymkę do Archikatedry Chrystusa Króla. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 9.30.

 

 1. W piątek o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

 

 1. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.15 w Domu Katechetycznym.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka kapłanów naszej archidiecezji do kościoła Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich-Bytkowie.

 

 1. Kolekta następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

 1. W niedzielę 2 września zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godzinie 12.00 ofiarowaną za Księdza Michała Lepicha z racji minionej rocznicy urodzin. W czasie tej Mszy Świętej powitamy nowego wikariusza Księdza Marka Lampę, który na mocy dekretu biskupiego rozpoczyna swoją posługę w naszej pa-rafii.

 

 1. Także niedzielę, 2 września o godz. 14.00 oazowicze naszej archidiecezji zgromadzą się w katowickiej archikatedrze na Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

 

 1. W dniach 15 i 16 września (sobota – niedziela) odbędzie się pielgrzymka autokarowa z Chorzowa na Górę Świętej Anny związana z udziałem w Uroczystościach Odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy na wyjazd przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się we wtorek, 11 września 2018 roku o godz. 18.30 w naszym kościele. Zachęcamy do pielgrzymowania zwłaszcza parafian w sile wieku oraz naszą młodzież.

 

 1. Siostry Jadwiżanki dysponują wolnymi miejscami dla dziewcząt w internacie w Domu Zakonnym mieszczącym się Katowicach-Bogucicach. Szczegóły można znaleźć na plakacie.

 

 1. Wszystkim pątniczkom które w ubiegłą niedzielę pielgrzymowały do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania za udział oraz modlitwy zanoszone do Boga przez wstawiennictwo Maryi za naszą Wspólnotę Parafialną. Dziękujemy też księdzu Michałowi Lepichowi za poprowadzenie pieszej pielgrzymki.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Leopold Figura i śp. Helena Orłowska. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.