Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 26 stycznia 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


III NIEDZIELA ZWYKŁA

26 stycznia 2020 roku

 

 

 

 1. W dzisiejszą III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku przeżywamy tak zwaną Niedzielę Słowa Bożego. Kolekta jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na tak zwaną Mszę Świętą szkolną.

 

 1. Również w najbliższy czwartek, 30 stycznia, o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższy piątek, 31 stycznia, o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w styczniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tej Mszy Świętej.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy I sobotę miesiąca.

 

 1. W niedzielę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcimy świece – gromnice.

 

 1. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Dniem Życia Konsekrowanego dlatego kolekta tego dnia zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o pochodzących z naszej parafii siostrach zakonnych, którymi są: Siostra Jonatana (Alicja) Pawera, Siostra Barbara (Mariola) Wo-darz, Siostra Anastazja (Agata) Jędrzejczyk i Siostra Ewelina Majkowska. Przy tej okazji zachęcamy też do tego, by młodzi ludzie którzy odczuwają głos Boży wzywający ich do życia konsekrowanego z odwagą na ten głos odpowiedzieli i zrealizowali to powołanie.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 31 stycznia o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. W związku z pojawiającymi się problemami wynikającymi z niewłaściwego rozumienia roli chrzestnych w procesie troski o wiarę młodego człowieka informujemy że, osoby które proszą o zaświadczenie umożliwiające im pełnienie godności ojca lub matki chrzestnej powinny uzyskać je osobiście w Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym mającej się odbywać uroczystości chrzcielnej. Przypominamy też że, godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić jedynie wierzący katolik, którego wiara przejawia się w życiu zgodnym z nauką Kościoła.

 

 1. Zauważamy że coraz więcej osób korzysta z informacji dotyczących spraw duszpasterskich i funkcjonowania parafii podawanych w wersji elektronicznej. Pragniemy przypomnieć iż jedynym rzetelnym źródłem takich informacji jest oficjalna strona internetowa naszej parafii www.swflorian.pl aktualizowana w miarę po-trzeb i możliwości. Inne strony podają nieraz błędne i niesprawdzone informacje za które parafia nie bierze odpowiedzialności.

 

 1. Na prośbę policji pragniemy przestrzec zwłaszcza starszych parafian przed oszustami, którzy próbują różnymi metodami wyłudzać pieniądze. Przed podjęciem jakiejkolwiek finansowej decyzji najlepiej zasięgnąć porady kogoś z bliskiej rodziny. O każdej próbie wyłudzenia należy też powiadomić jak najszybciej policję.

 

 1. Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej serdecznie zaprasza na kolejny Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę, 15 lutego 2020 roku od godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego przy ulicy Chrobrego 17. Zabawę poprowadzi profesjonalny wodzirej. Bilety do nabycia w tamtejszej Kancelarii Parafialnej. Cena biletu wynosi 75 złotych od osoby.

 

 1. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Gabriela Szner, śp. Henryk Błotko i śp. Łucja Musiał. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.