Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 27 grudnia 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

27 grudnia 2015 roku

 

 1. Przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Chcemy modlić się o świętość w naszych rodzinach.
 2. O godz. 14.30 zapraszamy do naszego kościoła na spotkanie pod nazwą „Gloria – jest w Orkiestrach Dętych jakaś siła”. W ramach spotkania odbędzie się wspólne kolędowanie oraz koncert dwóch zaprzyjaźnionych orkiestr dętych: Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej parafii Świętego Jana Nepomucena w Przyszowicach oraz Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Sanktuarium Świętego Floriana w Chorzowie.
 3. W poniedziałek, 28 grudnia przeżywać będziemy Święto Świętych Młodzianków. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta za dzieci naszej parafii ze specjalnym błogosławieństwem. Zapraszamy wszystkie dzieci (nawet te najmniejsze) z rodzicami, babciami i dziadkami.
 4. We wtorek nie będzie tradycyjnego porannego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana a w środę nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. We wtorek, 29 grudnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w środę 30 grudnia o godz. 18.00 za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w grudniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich.
 6. Także we wtorek, 29 grudnia 2015 roku o godz. 12.00 w krypcie katowickiej archikatedry zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłego Ojca Jana Górę. Mszy Świętej będzie przewodniczył Metropolita Katowicki Arcybiskup Wiktor Skworc. Zachęcamy do udziału związanych ze spotkaniami na Polach Lednickich.
 7. W czwartek, 31 grudnia zakończymy rok kalendarzowy. O godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą za parafian oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Chętnych do przeżycia na modlitwie ostatnich chwil starego roku i pierwszych chwil nowego roku zapraszamy do naszego kościoła w noc sylwestrową o godz. 23.45 na czuwa-nie modlitewne po którym o godz. 0.15 odprawimy pierwszą w nowym roku kalendarzowym Mszę Świętą.
 8. W piątek, 1 stycznia początek nowego roku kalendarzowego 2016. W liturgii jest to Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu będzie niedzielny porządek Mszy Świętych a kolekta zostanie zebrana na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Świąteczne.
 9. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 10. Za tydzień udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną wyjątkowo w środę, 30 grudnia o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.
 11. Po przerwie świątecznej od soboty, 2 stycznia będziemy kontynuować Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. W najbliższych dniach pragniemy odwiedzić parafian mieszkających przy ulicy Beskidzkiej. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 12. Informujemy że od 28 grudnia 2015 roku do 21 stycznia 2016 roku nie będzie całodziennej okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w kościele Świętej Jadwigi (tzw. „stały konfesjonał”). Kapłani będą spowiadać 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jak najpiękniejszego przygotowania i przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, panom szafarzom, panom organistom, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy orkiestrze za ubogacenie graniem tegorocznej Pasterki i Mszy Świętej w Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz wzruszające i entuzjastycznie przyjęte koncerty na placu przykościelnym w Noc Bożego Narodzenia i w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Podziękowania kierujemy do grup młodzieżowych które rozprowadzały opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, lampiony i „sianko betlejemskie”. Dziękujemy osobom które przygotowały i roznosiły paczki dla chorych i wiekiem osłabionych parafian. Podziękę składamy księdzu Pawłowi, katechetom, scholi i tym wszystkim którzy pomogli zorganizować oprawę tegorocznych Rorat. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą osoby które budowały stajenkę w naszym kościele, przygotowały okolicznościowy bilbord i stajenkę na placu przykościelnym, ci którzy założyli dodatkowe oświetlenie w naszym kościele oraz ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie kościół, jego obejście i probostwo. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!
 14. Polecamy nowy numer „Biuletynu Parafialnego”.
 15. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Czesław Wilk. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.