Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 27 listopada 2022 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


I NIEDZIELA ADWENTU

 

27 listopada 2022 roku

 

 

 

 1. Rozpoczynamy Adwent czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza część Adwentu ma nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale druga zaś część na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia w noc betlejemską. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 2. Dzisiaj także Niedziela Trzeźwości, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej modlimy się o trzeźwość w Ojczyźnie, rodzinach, szkołach i środowiskach pracy.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy do naszego kościoła na Nieszpory Niedzielne z modlitwą o trzeźwość.
 4. Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty, na które zapraszamy wszystkich parafian. Mszę Świętą roratnią będziemy sprawować w naszym kościele od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30. Dodatkowo w środy i piątki parafialne wieczorne Msze Święte będą sprawowane według formularza „Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu” (czyli tak zwanej „Mszy Świętej Roratniej”). Niech uczestniczą w nich zwolennicy „rorat wieczornych” a zwłaszcza małe dzieci.
 5. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 6. We wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących i zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w listopadzie.
 7. W środę o godz. 19.00 w naszym sanktuarium rozpocznie się spotkanie modlitewne, połączone z adoracją Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 8. W bieżącym tygodniu przeżyjemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 9. W następną niedzielę, 4 grudnia o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza Święta ofiarowana za wszystkich górników. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii a przed kościołem zostanie zebrana ofiara na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 10. Także w najbliższą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 16.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego dzieciom. Nie będzie katechezy przedchrzcielnej. W czasie tej Mszy Świętej pobłogosławimy też roczne dzieci.
 11. W związku z „Roratami” są wolne intencje Mszy Świętych sprawowanych w tygodniu o godz. 6.30 i 8.00.
 12. W tym tygodniu w czasie Kolędy chcemy odwiedzić mieszkańców ulic: Beskidzkiej, Bocznej i Chałupki.
 13. W przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz tzw. „sianko betlejemskie”.
 14. Od dziś przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele będzie ustawiona specjalna choinka na której zawieszone zostały symboliczne bombki. Tak jak w ubiegłych latach promuje ona akcję „Paczuszka dla maluszka”. Chętni do włączenia się w akcję mogą przygotować paczkę z artykułami i położyć pod tą choinką, zabierając na pamiątkę jedną z bombek. Potrzebne są środki czystości, środki higieniczne dla dzieci, płyny do kąpieli, szampony, nowa odzież dla dzieci, nowe zabawki i słodycze dla dzieci. Ważne by były to rzeczy nowe (nieużywane). Paczki zostaną przekazane do chorzowskiej Fundacji „Wspólna Nadzieja”. Szczegóły akcji są umieszczone na plakacie w przedsionku naszego kościoła.
 15. Jeśli ktoś ma możliwość czasowego, odpłatnego wynajęcia mieszkania, pochodzącej z Ukrainy i pracującej w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wandy, osobie oraz jej rodzinie prosimy o pilny kontakt z księdzem proboszczem (numer telefonu: 606 717040).
 16. W dniach 2 i 3 grudnia 2022 roku (piątek i sobota) w sklepie „Biedronka” przy ulicy Beskidzkiej odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak. Pomagam”, przeprowadzona przez chorzowski Ośrodek „Święty Florian” w łączności z Caritas Polska. Zebrane dary zostaną przekazane placówkom Caritas i najuboższym rodzinom.
 17. Przed tygodniem w czasie Mszy Świętej o godz. 16.00 swe zewnętrzne święto patronalne przeżywali nasi ministranci. Składamy im z tej okazji serdeczne życzenia i dziękujemy za służbę przy ołtarzu. Słowa podziękowania kierujemy także do ich opiekuna księdza Dawida Klimery oraz do rodziców ministrantów. Wdzięczność wyrażamy też naszemu byłemu wikariuszowi księdzu Michałowi Lepichowi za wieloletnią opiekę nad grupą ministrantów. Zapraszamy nowych kandydatów do podjęcia ministranckiej służby.
 18. Pod chórem można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 19. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Adam Skorupa. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.