Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 27 marca 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

27 marca 2016 roku

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wspominamy i uobecniamy w liturgii najważniejsze wydarzenie naszej wiary.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne, kończące Triduum Paschalne.
 3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte i nieszpory zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Kolektą w tym dniu wesprzemy Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Ze względu na Oktawę Wielkanocy nie będzie w tym tygodniu wtorkowego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana, środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W bieżącym tygodniu przypada czwartek przed I piątkiem miesiąca, I piątek i I sobota miesiąca.
 6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Comiesięczna Msza Święta dla młodzieży i kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania będą miały miejsce dopiero w następny czwartek 7 kwietnia.
 7. Najbliższy piątek przypadający w Oktawie Wielkanocy nie ma charakteru pokutnego.
 8. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza przedchrzcielna dlarodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 9. W sobotę, 2 kwietnia, będziemy wspominać 11 rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II.
 10. Również w sobotę w parafii Świętego Józefa odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów dekanatu Chorzów. W tym dniu otoczmy tych kapłanów naszą szczególną modlitwą.
 11. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej. W tę niedzielę odbędzie się także liczenie wiernych.
 12. W Oktawie Wielkanocy nie będzie możliwości skorzystania z tak zwanego „Stałego Konfesjonału” w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jak najpiękniejszego przygotowania i przeżywania Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, panom szafarzom, panom organistom, chórowi działającemu na terenie naszej parafii, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy orkiestrze, która po raz kolejny ubogaciła Wigilię Paschalną i Mszę Świętą Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy rozprowadzali Paschaliki Wielkanocne. Dziękujemy Panom, Paniom i młodzieży za przygotowanie paczek i dostarczenie ich naszym chorym. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie nasz kościół, jego obejście i probostwo oraz zbudowali Ciemnicę i Boży Grób. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!
 14. Polecamy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 15. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Lidia Grundman. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu.