Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 28 kwietnia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwietnia 2019 roku

 

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną Miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Kolekta jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej. Przed kościołem zaś odbywa się się zbiórka przeznaczona na organizację rekolekcji wakacyjnych osób niepełnosprawnych w Ustroniu-Nierodzimiu.
 1. Dziś w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe z udziałem tych dzieci.
 1. W poniedziałek przypada także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 1. Również w poniedziałek, 29 kwietnia, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś we wtorek, 30 kwietnia, o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w kwietniu.
 1. We wtorek będziemy przeżywać liturgiczną Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski przeniesioną na ten dzień ze względu na Oktawę Wielkanocną. W tym dniu nie będzie więc tradycyjnego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.
 1. W środę, 1 maja, obchodzimy Święto Świętego Józefa rzemieślnika. To dzień modlitw za bezrobotnych. Z racji święta Kancelaria Parafialna będzie nieczynna, zaś w czwartek, 2 maja czynna będzie rano (od godz. 8.30 do 10.00).
 2. W maju nie będzie środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym. W tym dniu o godz. 10.30 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę.
 1. W sobotę, 4 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Floriana, patrona naszego miasta, parafii, hutników, strażaków i metalowców. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk – biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej.
 1. Za tydzień, w Niedzielę Biblijną, 5 maja przypada zewnętrzna uroczystość naszego Odpustu Parafialnego. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00, Nieszpory Odpustowe o godz. 15.15. Kazania w tym dniu wygłosi Ojciec Daniel Czasz – Kamilianin z Tarnowskich Gór.
 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną już w czwartek, 2 maja, o godz. 18.00 do salki Domu Katechetycznego.
 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 6 do 11 maja). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 1. Od środy rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Będziemy je odprawiać w niedziele zasadniczo o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Bardzo prosimy aby przychodzić już na Mszę Świętą a nie tylko na same nabożeństwa majowe. Piękne są zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach, ale to pobożność eucharystyczna jest najistotniejsza w naszej wierze. Uczmy tej pobożności dzieci i młodzież oraz sami wprowadźmy tę praktykę w nasze życie.
 1. W tym roku chcemy kontynuować tradycję Majowych Apeli Maryjnych. Będziemy się gromadzić w majowe wieczory o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w wypadku deszczowej pogody w krypcie kościoła) i modlić do Boga za wstawiennictwem Bożej Matki. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Na apele przynośmy świece z okapnikami.
 1. Przypominamy że od ubiegłego roku zmieniła się forma organizowania nauk przedmałżeńskich w naszej parafii. Ze względów organizacyjnych zainteresowani na wyznaczony termin powinni się zgłosić telefonicznie przynajmniej tydzień przed rozpoczęciem tych nauk. Najbliższym terminem rozpoczęcia nauk jest piątek, 17 maja 2019 roku. Numer telefonu zgłoszeniowego to: 886 795 390.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Saternus i śp. Ryszard Łyczak. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.