Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 28 lutego 2021 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

28 lutego 2021 roku

 

 

 

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem można złożyć ofiarę na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

 

 1. Dziś przeżywa rocznicę swych urodzin Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. W związku z panującą pandemią o uczestnictwie dzieci w tej Mszy Świętej niech zadecydują ich rodzice. Na tę Mszę Świętą zapraszamy także kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Świętej, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów.

 

 1. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową. Przed rozważaniem Drogi Krzyżowej chcemy wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych można składać do specjalnej zamkniętej skarbonki. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej.

 

 1. W następną niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Ze względu na pandemię nie odbędzie się nauka przedchrzecielna.

 

 1. Także w niedzielę, 7 marca godz. 9.00 odprawimy w naszym kościele Mszę Świętą za Księdza Kanonika Eugeniusza Marcisza – byłego proboszcza naszej parafii w związku z przypadającą 5 marca, 18 rocznicą Jego śmierci.

 

 1. Ze względu na panującą sytuację w tym roku ponownie nie będzie rekolekcji szkolnych w tradycyjnej formie. Jednak od poniedziałku, 8 marca do piątku 12 marca na stronie internetowej naszej parafii będą umieszczane materiały rekolekcyjne specjalnie przygotowane dla uczniów szkół podstawowych.

 

 1. W przedsionku naszego kościoła zostały wywieszone propozycje rekolekcji i spotkań wielkopostnych, które będą udostępniane w środkach społecznego przekazu.

 

 1. Od tego roku rezygnujemy ze zbierania w dotychczasowej formie składek od członków Żywego Różańca oraz członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Dziękujemy wszystkim, którzy przez lata wspierali te dzieła i podejmowali trud zbierania składek. Obecnie każdy, pragnący złożyć dar materialny będzie to mógł uczynić w czasie kolekt mszalnych:
  – w I czwartek miesiąca – ofiara  na Seminarium Duchowne
  – w I sobotę miesiąca – ofiara  na Żywy Różaniec

 

 1. Kancelaria Parafialna nadal jest nieczynna. Sprawy związane z intencjami mszalnymi można omówić dzwoniąc pod numer 515936 141. Do Kancelarii zaś prosimy przychodzić osobiście tylko w koniecznych sprawach i to obowiązkowo po uprzednim telefonicznym umówieniu się (numery telefonów: 32241 33 35 lub 606 717 040).

 

 1. Od ubiegłego tygodnia wróciliśmy do praktyki tak zwanej „procesji na ofiarę”. Tym, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia czy inne okoliczności nie są w stanie uczestniczyć w tej procesji umożliwiliśmy złożenie ofiary „do koszyczka” w miejscu gdzie przebywają w kościele. Stało się to na wyraźną prośbę wielu, zwłaszcza starszych, parafian.

 

 1. Dziękujemy tym, którzy pomagają naszej wspólnocie parafialnej przez składane ofiary i przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).

 

 1. Ze względu na sygnalizowanie kradzieże pieniędzy składanych za czasopisma religijne od tej pory „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny” będzie można nabyć pod chórem naszego kościoła i tam do zamkniętej skarbonki wrzucić ewentualną ofiarę.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Leopold Kocan, śp. Franciszek Kędziora i śp. Jan Chołomek. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.