Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 28 maja 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

28 maja 2017 roku

 

 

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Łączymy się w modlitwie z mężczyznami i młodzieńcami zgromadzonymi na dorocznej pielgrzymce w sanktuarium piekarskim. Powracających z Piekar Śląskich pątników powitamy tradycyjnie ok. godz. 18.00 przy krzyżu na zbiegu ulic Wandy i Świętej Kingi. Po procesyjnym przejściu do naszego kościoła zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynne za dar pielgrzymowania. W związku z powitaniem nie będzie dziś nabożeństwa majowego o godz. 15.15.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę po wieczornych Mszach Świętych zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwa Majowe, Zapraszamy też na wieczorne Apele Maryjne odbywające się każdego dnia o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w deszczową pogodę w krypcie kościoła).

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu maju. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

 

 1. W środę w kościele po porannej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych pomocą przy budowie ołtarzy na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), zaś po nabożeństwie majowym spotkanie osób udających się na pielgrzymkę do Czech i Austrii.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta na którą w sposób szczególny zapraszamy dzieci szkolne. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.

 

 1. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 zapraszamy do salki Domu Katechetycznego dzieci z klas II i III które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Chłopców zapraszamy na spotkanie ministrantów a dziewczyny na spotkanie Dzieci Maryi.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 2 czerwca o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.

 

 1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego będzie miała także miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich.

 

 1. W związku z pielgrzymką do Czech i Austrii, chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną tydzień później niż zazwyczaj (w tygodniu od 12 do 17 czerwca). Ponieważ w czwartek, 15 czerwca, przypadnie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), chorych z ulic: Reymonta i Wandy odwiedzimy już w środę 14 czerwca.

 

 1. Także w związku z pielgrzymką do Czech i Austrii, w tygodniu od 5 do 9 czerwca Kancelaria Parafialna będzie czynna każdego dnia jedynie bezpośrednio po porannej Mszy Świętej.

 

 1. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej do soboty 3 czerwca trwa proces zgłaszania przez parafian swoich kandydatów na członków rady. Nazwiska kandydatów należy przekazywać w formie pisemnej księdzu proboszczowi.

 

 1. Ksiądz Proboszcz składa serdeczne podziękowania za udział we Mszy Świętej, złożone i przesłane życzenia oraz inne wyrazy życzliwości okazane mu w związku z 25 rocznicę przyjęcia przez niego święceń prezbiteratu.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Cecylia Dyga, śp. Bogdan Bliźniak, śp. Joanna Sikorska i śp. Włodzimierz Lipski. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.