Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 29 czerwca 2014

 1. Przeżywamy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolektą możemy wesprzeć potrzeby Stolicy Apostolskiej składając tzw. „Świętopietrze”. Dziś także przypada 29 rocznica konsekracji Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 2. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń lub rocznice śmierci przypadały w czerwcu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za swoich bliskich.
 4. We wtorek (jak w każdy I wtorek miesiąca) zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. Od godz. 17.15 będzie okazja do osobistej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo ku czci Świętego Floriana i procesja z Jego relikwiami. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece.
 5. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.
 7. W sobotę, 5 lipca odbędzie się pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Początek w Częstochowie o godz. 10.00.
 8. W następną niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 10. Przypominamy że, w okresie wakacyjnym Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy o godz. 18.00.
 11. W lipcu i sierpniu na parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenia do koś-cioła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dni poprzedzające to wydarzenie.
 12. Informujemy że w lipcu i sierpniu okazja do spowiedzi świętej w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej (tak zwany „stały konfesjonał”) będzie tylko w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 18.00).
 13. Młodzież, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i tu go przyjęła 7 maja obecnego roku może odebrać w kancelarii pamiątki bierzmowania.
 14. W miesiącach wakacyjnych nasza Biblioteka Parafialna będzie nieczynna.
 15. Jeśli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.
 16. Wszystkim udającym się na urlopy przypominamy że, wyjazd nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Nie usprawiedliwiajmy się zbyt łatwo dużą odległością od kościoła czy porą sprawowania Mszy Świętej.
 17. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 18. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Jolanta Knas, śp. Teresa Pawelec i śp. Elżbieta Mendla. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.