Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 29 grudnia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

29 grudnia 2019 roku

 

 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

 

 1. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na niecodzienne wydarzenie pod nazwą „Gloria – jest w Orkiestrach Dętych jakaś siła”. W ramach spotkania odbędzie się wspólne kolędowanie oraz koncert dwóch zaprzyjaźnionych orkiestr dętych: Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej i parafii Świętego Jana Nepomucena w Przyszowicach oraz Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Sanktuarium Świętego Floriana w Chorzowie. W związku z koncertem nie będzie Nieszporów Niedzielnych.

 

 1. We wtorek, 31 grudnia zakończymy rok kalendarzowy 2019. O godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą za parafian oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Chętnych do przeżycia na modlitwie ostatnich chwil starego roku i pierwszych chwil nowego roku zapraszamy do naszego kościoła w noc sylwestrową o godz. 23.45 na czuwanie modlitewne po którym o godz. 0.15 odprawimy pierwszą w nowym roku kalendarzowym Mszę Świętą. W tym dniu nie będzie tradycyjnego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana zaś Kancelaria Parafialna będzie otwarta w godzinach porannych (od godz. 8.30 do 10.00).

 

 1. W środę, 1 stycznia początek nowego roku kalendarzowego 2020. W liturgii jest to Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. W tym dniu będzie niedzielny porządek Mszy Świętych zaś o godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Świąteczne. Kolekta zostanie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W następną niedzielę, 5 stycznia udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 3 stycznia o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. W najbliższą sobotę, 4 stycznia po porannej Mszy Świętej rozpoczynającej się o godz. 8.00, w salce Domu Katechetycznego odbędzie się poświąteczne spotkanie osób należących do Żywego Różańca.

 

 1. Także w sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie

 

 1. Od 2 stycznia będziemy kontynuować Odwiedziny Duszpasterskie. W najbliższych dniach pragniemy odwiedzić parafian mieszkających przy ulicach Świętej Kingi i Wandy.

 

 1. Informujemy że od 2 do 31 stycznia 2020 roku okazja do spowiedzi świętej w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie (tzw. „stały konfesjonał”) będzie tylko rano od godz. 10.00 do 12.00.

 

 1. Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na wspólne kolędowanie, które rozpocznie się 1 stycznia 2020 roku o godz. 16.00 w kościele Marcina Lutra (przy ulicy Powstańców 13). Śpiew kolęd poprowadzą Łukasz Forest Piechota i Justyna Hubczyk-Piechota.

 

 1. W ubiegłą niedzielę zakończyła się akcja „Paczuszka dla maluszka” po raz pierwszy zorganizowana w naszej parafii. Paczki pozostawione pod specjalną choinką zostały przekazane potrzebującym dzieciom w Domu Samotnej Matki i w Domu Dziecka. W imieniu obdarowanych, osobom, które zorganizowały tę akcję oraz ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Ofiarność naszych parafian przerosła najśmielsze oczekiwania.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, szafarzom, organistom, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy orkiestrze za ubogacenie graniem tegorocznej Pasterki i Mszy Świętej w Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz wzruszające i entuzjastycznie przyjęte koncerty w Noc Bożego Narodzenia i w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Podziękowania kierujemy do osób, które rozprowadzały opłatki, „sianko betlejemskie” i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dziękujemy tym którzy przygotowali i roznosili paczki dla chorych i wiekiem osłabionych parafian. Podziękę składamy księdzu Markowi i tym wszystkim którzy pomogli zorganizować oprawę tegorocznych Rorat. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą osoby które budowały stajenkę w naszym kościele, przygotowały okolicznościowy bilbord na placu przykościelnym oraz ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie kościół, jego obejście i probostwo. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!

 

 1. Polecamy nowy numer „Biuletynu Parafialnego” oraz „Kalendarz Katolicki” na rok 2020.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Marian Niewidok, śp. Henryk Janik i śp. Jerzy Nawrat. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.