Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 29 marca 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020 roku

 

 

 1. Prosimy, aby na stronie internetowej parafii zapoznać się z aktualnymi rozporządzeniami Konferencji Episkopatu Polski, naszego Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca oraz władz świeckich dotyczących obecnej sytuacji w naszym kraju. Prosimy się do nich bezwzględnie dostosować.
 2. Zgodnie z wydanym dnia 25 marca 2020 roku Zarządzeniem Metropolity Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach” obowiązują do odwołania między innymi następujące zasady:
  a. od dnia 29 marca 2020 roku dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej jest przedłużona i obowiązuje do odwołania (usilnie zaleca się wiernym korzystanie z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy Świętych oraz wielkopostnych nabożeństw).
  b. celebrowanie wszystkich Mszy Świętych i Triduum Paschalnego aż do odwołania będzie bez obecności wiernych. Poza tymi celebracjami kościoły pozostaną otwarte jako miejsca na indywidualną modlitwę w wyznaczonych godzinach.
  c. w parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie. W sytuacjach wyjątkowych istnieje możliwość skorzystania z tego sakramentu po uprzednim, telefonicznym umówieniu się z kapłanem.
  d. obrzędy pogrzebu ograniczone zostały wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób.
 3. Prosimy zapoznać się z całością zarządzenia Księdza Arcybiskupa. Jest ono umieszczone na drzwiach naszego kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Znajdują się w nim informacje o celebracjach tegorocznego Triduum Paschalnego i Uroczystością I Komunii Świętej.
 4. W naszym sanktuarium Msze Święte są sprawowane według porządku umieszczonego na stronie internetowej parafii i wywieszonego w gablotkach.
 5. Nasz kościół jest otwarty w niedzielę: od godz. 7.30 do godz. 15.30, w czwartek: od godz. 8.30 do godz. 16.30 a w pozostałe dni: od godz. 8.30 do godz. 17.30. Jest to okazja do osobistej modlitwy.
 6. Kancelaria Parafialna jest nieczynna do odwołania. Sprawy bezwzględnie konieczne można załatwić po umówieniu się telefonicznym (numery telefonów: 32 241 33 35 lub 606 717 040). Pod tymi samymi numerami do dyspozycji wiernych pozostają kapłani naszej parafii.
 7. W związku za zaistniałą sytuacją nie będzie w naszej parafii przedświątecznego odwiedzania chorych ani udzielania sakramentu chrztu świętego w Niedzielę Palmową.
 8. Ponieważ trudno jest wyznaczyć termin ustania zagrożenia epidemicznego dlatego też niemożliwe jest obecnie dokonanie zmian terminów wydarzeń religijnych mających się odbyć w naszej parafii. O ewentualnych decyzjach z tym związanych poinformujemy w odpowiednim terminie.
 9. Na stronie internetowej parafii można także śledzić umieszczane tam wiadomości dotyczące inicjatyw podejmowanych w tych dniach w naszej parafii.
 10. Na czas stanu epidemicznego zawieszony został parafialny kolportaż „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Smordzowska Bogumiła, śp. Jolanta Dudziak i śp. Ryszard Kędziora. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.