Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 29 stycznia 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29 stycznia 2017 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 1. W najbliższy poniedziałek, 30 stycznia, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższy wtorek, 31 stycznia, o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu styczniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. Przypominamy że przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele zo-stała umieszczona specjalna skrzynka do której można wrzucać intencje modlitewne za żyjących i zmarłych odczytywane w czasie wtorkowego nabożeństwa i środowej nowenny.

 1. W bieżącym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.

 1. W czwartek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcimy świece – gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Dniem Życia Konsekrowanego dlatego kolekta tego dnia zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

 1. Także w czwartek, po Mszy Świętej rozpoczynającej się o godz. 18.00 w kościele odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

 1. W piątek z racji wspomnienia Świętego Błażeja, biskupa i męczennika, po Mszach Świętych udzielimy specjalnego błogosławieństwa, prosząc by Bóg uchronił nas od chorób gardła i wszelkich innych chorób.

 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 3 lutego o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 6 do 11 lutego). Prosimy ich zgłosić w kancelarii lub u pań rejonowych.

 1. W następny poniedziałek, 6 lutego o godz. 18.30 w naszym kościele odbędzie się spotkanie dla osób zapisanych na listę chętnych do uczestniczenia w planowanej czerwcowej pielgrzymce do Czech i Austrii. Na spotkanie przybędą przedstawiciele biura podróży.

 1. Informujemy już dziś że nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński rozpoczną się w piątek 10 lutego. Początek o godz. 18.30 w salce Domu Katechetycznego.

 1. Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie zaprasza w sobotę, 25 lutego o godz. 19.00 na Bal Karnawałowy,  który odbędzie się w Domu Parafialnym przy ulicy Chrobrego 17. Koszt balu wynosi 65 złotych od osoby. Zapisy w kancelarii parafii Świętej Jadwigi.

 1. Ze smutkiem informujemy że w ostatnim czasie w naszym kościele miały miejsca akty wandalizmu i kradzieże. Dlatego też ze względów bezpieczeństwa osób i mienia, aż do czasu wyjaśnienia sprawy, jesteśmy zmuszeni zamykać kościół poza godzinami sprawowania czynności religijnych. Jednocześnie prosimy aby jeśli ktoś zauważy jakieś podejrzanie wyglądające zachowania osób w pobliżu naszego kościoła zareagować i powiadomić parafię. Na dziejące się zło nie wolno być obojętnym. Niepokojąco dziwne to czasy gdy brak poszanowania nawet dla świętości.

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Anna Montowska, śp. Krystyna Pasternak, śp. Janina Strąkowska, śp. Damian Matysik, śp. Ewald Sobota, śp. Joanna Ocylok i śp. Zofia Hordyniec. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.