Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 29 września 2013

 1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15.15.
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza Święta za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały we wrześniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich.
 3. We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. W niedziele nabożeństwa będziemy odprawiać o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki różaniec będziemy odprawiać po Mszy Świętej szkolnej.
 4. Także we wtorek wieczorem zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. Od godz. 16.45 będzie okazja do osobistej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie a o godz. 17.15 odmówimy różaniec. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabo-żeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana dookoła naszego kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
 5. W środę o godz. 10.30 zostanie odprawiona w naszym kościele dodatkowa Msza Święta dla przedszkolaków i ich wychowawców.
 6. W miesiącu październiku nie będzie Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 7. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.
 8. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna, czasie której dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej poświęcimy różańce. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi.
 9. Również w czwartek o godz. 18.30 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 18.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy aby na tę Mszę Świętą przybyli także uczniowie klas III gimnazjum, pragnący przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszym kościele a uczęszczający do szkół znajdujących się poza terenem na-szej parafii. Po Mszy Świętej młodzież, która w miniony poniedziałek przyjęła sakrament bierzmowania otrzyma specjalne pamiątki tego wydarzenia.
 10. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy sakramentu chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 11. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po tej Mszy Świętej będzie konferencja i spotkanie zelatorów.
 12. Również w sobotę odbędzie się X Archidiecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty do Sanktuarium Matki Boskiej w Piekarach Śląskich. Początek o godz.9.30.
 13. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 7 do 12 października). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych
 2. W ubiegły poniedziałek, 23 września grupa młodzieży naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pani katechetki Danuty Wróbel i księdza Pawła Zielińskiego, którzy przez katechezy i spotkania przygotowali młodzież do godnego przyjęcia tego sakramentu.
 3. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny” oraz kalendarz z wizerunkiem naszego sanktuarium.
 4. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Józefa Riling. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu.