Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 3 listopada 2013

 1. Przeżywamy dziś XXXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych zalecanych odprawiane dziś o godz. 15.15, a w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 17.15. W kancelarii i zakrystii można jeszcze składać zalecki za zmarłych.
 3. W bieżącym tygodniu według tradycyjnego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 4. We wtorek wieczorem zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. Od godz. 16.45 będzie okazja do osobistej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie a o godz. 17.15 odmówimy różaniec za zmarłych zalecanych. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana dookoła naszego kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 6. Również w czwartek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 17.45 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy aby na tę Mszę Świętą przybyli także uczniowie klas III gimnazjum, pragnący przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszym kościele a uczęszczający do szkół znajdujących się poza terenem naszej parafii.
 7. W najbliższy piątek, 8 listopada z racji zbliżającego się Święta Niepodległości, o godz. 13.00 zostanie w naszym sanktuarium odprawiona Msza Święta za Polskę, naszą Ojczyznę. Msza Święta będzie sprawowana w ramach odbywających się w naszym mieście centralnych uroczystości związanych ze Świętem Narodowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 8. Również w piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii, związane z koniecznym remontem budynku naszego probostwa. Za każdą ofiarę już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. W poniedziałek, 4 listopada, po kilkuletniej przerwie zostanie otwarta Biblioteka Parafialna. Biblioteka mieszcząca się w salce Domu Katechetycznego będzie czynna na razie w każdy poniedziałek w od 17.00 do 18.00. Zachęcamy do korzystania.
 11. Informujemy, iż w związku z bardzo wczesnym rozpoczęciem styczniowych szkolnych ferii zimowych odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą rozpoczniemy w naszej parafii już w poniedziałek, 18 listopada. Na początku udamy się do parafian mieszkających przy ulicach: Szpitalnej, Szybowej, Sztygarskiej 12 i Świętej Kingi. Za tydzień podamy szczegółowy plan tegorocznej kolędy.
 12. Skończył się październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy przygotowywali w poszczególne dni rozważania oraz przewodniczyli tym nabożeństwom.
 13. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” oraz kalendarz z wizerunkiem naszego sanktuarium.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stefania Kowalska, śp. Zdzisław Lach  i śp. Jolanta Rogowska. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.