Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 3 stycznia 2016

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

3 stycznia 2016 roku

 

 1. Dzisiaj II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Trwajmy więc w modlitewnej zadumie nad „Słowem, Które stało się Ciałem”.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli. Od nowego roku kalendarzowego w związku z sugestiami parafian ta Msza Święta będzie się odbywała zasadniczo rano w I wtorek miesiąca.
 4. W środę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to także Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta w tym dniu zostanie zebrana na potrzeby misyjne. Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele według niedzielnego porządku.
 5. Także w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada tzw. Dies Episcopi, dlatego pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie Wiktorze Skworcu oraz biskupach pomocniczych Marku Szkudło i Adamie Wodarczyku których rocznice święceń biskupich w tym dniu przypadają.
 6. Również w środę zorganizowany zostanie VI Chorzowski Orszak Trzech Króli. Uczestniczący w nim przejdą z kościoła Świętej Marii Magdaleny do „Żywej Szopki” w Ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury. Po zakończeniu orszaku przewidziane są „Jasełka” i wspólne kolędowanie w sali widowiskowej. Początek orszaku o godz. 17.00.
 7. W czwartek, 7 stycznia, 50 rocznicę swych urodzin będzie przeżywał nasz ksiądz proboszcz. O godz. 17.00 zapraszamy w tym dniu wszystkich parafian na Mszę Świętą za solenizanta. W niedzielę 10 stycznia o godz. 12.00 ksiądz proboszcz odprawi w naszym kościele Mszę Świętą za wszystkich sobie bliskich.
 8. W tym tygodniu w czwartek wyjątkowo Kancelaria Parafialna będzie czynna po Mszy Świętej porannej.
 9. W styczniu nie będzie comiesięcznej czwartkowej Mszy Świętej dla młodzieży naszej parafii oraz ogólnego spotkania formacyjnego dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania formacyjne w grupach odbywają się według wyznaczonego porządku.
 10. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 11. Kontynuujemy Odwiedziny Duszpasterskie. W najbliższych dniach odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicach: Beskidzkiej, Lipińskiej, Sztygarskiej, Gołębiej i Bocznej. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 12. Przypominamy że od 28 grudnia 2015 roku do 21 stycznia 2016 roku nie ma całodziennej okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w kościele Świętej Jadwigi (tzw. „stały konfesjonał”). Kapłani spowiadają 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
 13. Klerycy i Księża Przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przesłali życzenia bożonarodzeniowe dla naszej Wspólnoty Parafialnej. Indywidualnie zaś do osób zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Seminarium. Można je odebrać w Kancelarii Parafialnej.
 14. Informujemy że od poniedziałku 4 stycznia do piątku 15 stycznia w czasie niektórych Mszy Świętych porannych nie będzie nam towarzyszyła gra organów.
 15. Serdecznie dziękujemy naszej orkiestrze za zorganizowanie w ubiegłą niedzielę przy stajence betlejemskiej w naszym kościele spotkania pod nazwą „Gloria – jest w Orkiestrach Dętych jakaś siła”. Dziękujemy też Parafianom za liczne przybycie i stworzenie niezapomnianej atmosfery kolędowej pozwalającej nam przedłużyć świętowanie Pamiątki Narodzenia Pańskiego.
 16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Roman Szmidt, śp. Maria Sokołowska, śp. Stefan Kauczor i śp. Jadwiga Krawczuk. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.