Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 30 czerwca 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 czerwca 2019 roku

 

 

 

 1. Dziś przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii
 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 1. We wtorek oddamy szczególną cześć Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana.
 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.
 1. W sobotę, 6 lipca odbędzie się 54 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki nastąpi w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 9.30, Msza Święta będzie sprawowana o godz. 11.00, zakończenie przewidziane jest na godz. 16.30. Sekretariat Apostolstwa Chorych organizuje przejazd autokarem. Zapisy pod numerem telefonu: 32 251 21 52.
 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 5 lipca o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 1. Także w przyszłą niedzielę, 7 lipca, będziemy gościć w naszej wspólnocie Ojca Jana Glinkę – Misjonarza Werbistę przebywającego od lat na Białorusi. Wygłosi on do nas Słowo Boże oraz opowie o pracy misyjnej. Po Mszach Świę-tych będzie można wspomóc jego posługę ofiarą złożoną przed kościołem.
 2. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna we wszystkie dni (od poniedziałku do piątku) tylko bezpośrednio po porannej Mszy Świętej.
 1. W lipcu i sierpniu będzie nieczynna Poradnia Życia Rodzinnego. W pilnych sprawach można się umówić telefonicznie na indywidualne spotkanie. Numer telefonu to: 886 795 390.
 1. Przypominamy kobietom i dziewczynom o sierpniowej pielgrzymce do Piekar Śląskich.
 1. Pragniemy raz jeszcze zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 14 do 18 sierpnia na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych.
 1. W dniach od 26 do 30 sierpnia odbędzie się Piesza Chorzowska Pielgrzymka do Częstochowy. Informacje i zapisy dokonywane są w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie.
 1. Młodzież, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i tu go przyjęła 21 maj obecnego roku, może odebrać w Kancelarii Parafialnej pamiątki bierzmowania.
 1. W czasie wakacji na parafii przebywa zasadniczo dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenie do kościoła Spowiedź okolicznościową starajmy się odprawić w dniach poprzedzających to wydarzenie.
 1. Przypominamy że do końca sierpnia okazja do spowiedzi świętej w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej (tak zwany „stały konfesjonał”) będzie tylko w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 18.00).
 1. Są jeszcze wolne miejsc na letni wyjazd do Limanowej w ramach akcji „Wakacje z Trąbami”, Osoby które pragną pojechać proszone są o zgłoszenie się do księdza proboszcza i pobranie odpowiednich formularzy.
 1. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii.
 1. W związku z tym iż jedna z osób wykonujących dotychczas regularnie prace porządkowo – gospodarcze przy naszym kościele odeszła do innej pracy powstała bardzo pilna potrzeba znalezienia nowej osoby do po-mocy w tych pracach. Bardzo prosimy chętnych mężczyzn o jak najszybsze zgłoszenie się do księdza proboszcza. Przypominamy, że troska o parafię to nie tylko sprawa kapłanów ale wszystkich do niej przynależących. W najbliższym czasie czeka nas także wymiana pokoleniowa w innych dziedzinach funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej.
 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Helena Fila, śp. Stanisława Michalik, śp. Marzena Ceglarek i śp. Teresa Krasoń. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.