Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 30 kwietnia 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 

30 kwietnia 2017 roku

 

 

 

 1. W dzisiejszą III Niedzielę Wielkanocną, która jest tak zwaną Niedzielą Biblijną rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła).

 

 1. Dziś w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe z udziałem tych dzieci.

 

 1. W poniedziałek, 1 maja, obchodzimy Święto Świętego Józefa rzemieślnika. Jest to dzień modlitw za bezrobotnych. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana. W maju nie będzie środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę, 3 maja, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione w porządku niedzielnym.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W czwartek, 4 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Floriana, patrona naszego miasta, parafii, hutników, strażaków i metalowców. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk – biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie czynna wyjątkowo rano od godz. 8.30 do godz. 10.00.

 

 1. W najbliższą sobotę, 6 maja, po Mszy Świętej porannej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę, 7 maja, przypada zewnętrzna uroczystość naszego Odpustu Parafialnego. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00, Nieszpory Odpustowe o godz. 15.15. W tym roku Uroczystość Odpustowa będzie miała szczególnie podniosły charakter. W czasie Sumy Odpustowej Jubileusz 50 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich będzie świętował pochodzący z naszej parafii Ksiądz Profesor Józef Kiedos.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 5 maja o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 8 do 13 maja). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.

 

 1. Informujemy już dziś że nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński odbędą się: w piątek, 12 maja i w środę 17 maja. Początek o godz. 18.30 w salce Domu Katechetycznego.

  

 1. Osoby zapisane na czerwcową autokarową pielgrzymkę do Czech i Austrii prosimy by wpłaciły do 7 maja w Kancelarii Parafialnej pozostałą część pieniędzy.

 

 1. Od poniedziałku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Będziemy je odprawiać w niedziele zasadniczo o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Bardzo prosimy aby przychodzić już na Mszę Świętą a nie tylko na same nabożeństwa majowe. Piękne są zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach, ale to pobożność eucharystyczna jest najistotniejsza w naszej wierze. Uczmy tej pobożności dzieci i młodzież oraz sami wprowadźmy tę praktykę w nasze życie.

  

 1. W tym roku chcemy kontynuować tradycję Majowych Apeli Maryjnych. Będziemy się gromadzić w majowe wieczory o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w wypadku deszczowej pogody w krypcie kościoła) i modlić do Boga za wstawiennictwem Bożej Matki. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Na apele przynośmy świece z okapnikami.

 

 1. Dziękujemy serdecznie Księdzu Bernardowi Halembie i Księdzu Andrzejowi Sacherowi za zorganizowanie w ubiegłym tygodniu naszych parafialnych pielgrzymek autokarowych.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Babisz, śp. Jadwiga Szubert, śp. Ingeborga Gawlyta, śp. Urszula Pogorzelska, śp. Wojciech Ruszczyk i śp. Łucja Hacaś. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.