Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 30 marca 2014

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół Święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych płynących ze Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to tzw. „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd dziś różowy kolor szat występujący w liturgii tylko dwa razy w roku.
 2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w marcu. W zakrystii można składać zapisane intencje za swoich bliskich zmarłych. Zostaną one odczytane w czasie tej Mszy Świętej.
 5. We wtorek wieczorem zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. Od godz. 17.15 będzie okazja do osobistej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie zaś o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana dookoła naszego kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
 6. W środę, 2 kwietnia, będziemy wspominać 9 rocznicę śmierci błogosławionego Jana Pawła II.
 7. Również w środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8. W bieżącym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 9. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Zapraszamy na nią także młodzież naszej parafii gdyż nie będzie comiesięcznej dodatkowej Mszy Świętej dla młodzieży. Po Mszy Świętej w kościele odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi.
 10. W piątek, 4 kwietnia przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. W związku z adoracją nie będzie tradycyjnego nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.
 11. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie dopiero po Mszy Świętej wieczornej i nie będą w czasie jej trwania czytane zalecki i wypominki za zmarłych. Odprawimy ją na terenie naszej parafii. Z kościoła pójdzie-my ulicami: Ks. Konrada Szwedy, Żołnierzy Września, Beskidzką, (wejście za „Apteką Floriańską” na drogę osiedlową i dojście do przedszkola przy ulicy Lipińskiej), Lipińską, Beskidzką, Gwarecką, Śląską, ponownie Ks. Konrada Szwedy skąd wejdziemy na teren kościelny. Na tę Drogę Krzyżową przynieśmy ze sobą świece.
 12. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, odbędzie się w salce Domu Katechetycznego w piątek, wyjątkowo w tym miesiącu już o godz. 17.00 (ze względu na wieczorną Drogę Krzyżową).
 13. W sobotę, 5 marca odbędzie się wyjazd grupy Żywego Różańca do Panewnik. W programie nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kalwarii, zwiedzanie klasztoru oraz modlitwa i poczęstunek w klasztorze Sióstr Służebniczek. Koszt wyjazdu 5 złotych. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania.
 14. Także w sobotę w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach będzie miał miejsce Wielko-postny Dzień Skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. W ramach Dnia Skupienia zostanie odprawiona Msza Święta. Początek o godz. 10.00.
 15. Jeśli ktoś chciałby w tym roku przyczynić się do zakupu kwiatów i dekoracji związanych z wystrojem kościoła na czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego może złożyć na ten cel specjalną ofiarę pieniężną. Ofiary będą zbierane w najbliższą niedzielę przed kościołem. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 16. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 7 do 12 kwietnia). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 17. Przed kościołem młodzież sprzedaje ciasto. Dochód zostanie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.
 18. W przedsionku kościoła i w kancelarii można nabywać specjalne świece z elementami wielkanocnymi.
 19. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 20. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Franciszek Pietrowski i śp. Krystyna Nolda. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.