Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 4 grudnia 2016 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2016 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 1. Msze Święte roratnie sprawujemy w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Roraty to Msza Święta o Matce Bożej w Adwencie, na którą zapraszamy wszystkich parafian, którym czas i obowiązki pozwalają. Nie ulegajmy błędnemu przekonaniu, że Roraty są przeznaczone tylko dla dzieci i mają zawierać swobodne religijne pogadanki i konkursy.
 1. We wtorek, 6 grudnia w liturgii przypada wspomnienie dowolne Świętego Mikołaja – biskupa Miry, któremu chrześcijańska tradycja przypisuje wielorakie bezinteresowne dobro świadczone bliźnim. Wykorzystajmy ten dzień jako szansę przekazania dzieciom i młodzieży pięknego zwyczaju dyskretnego czynienia dobra innym oraz przeciwstawiania się komercjalizacji osoby Świętego Mikołaja.
 1. Również we wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli. W okresie zimowym nie będzie procesji z relikwiami Świętego Floriana.
 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. W czwartek, 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Msza Święta o godz. 16.00 zostanie odprawiona za Dzieci Maryi. Po Mszy Świętej Dzieci Maryi i ich rodzice spotkają się na Agapie. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej roratniej i Odwiedzin Duszpasterskich (Kolędy).
 1. W sobotę 10 grudnia 2016 roku Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza na adwentowe spotkanie nauczycieli akademickich, doktorantów i pracowników administracji wszystkich uczelni. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach.
 1. Kolektę przyszłej niedzieli przeznaczymy na zakup opału do ogrzewania kościoła i pomieszczeń parafialnych.
 1. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Styczyńskiego, Szpitalnej, Sztygarskiej, Szybowej i Świętej Kingi. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Prosimy aby przygotować na Kolędę naczynie z wodą święconą. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać do naszych domów.
 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 12 do 17 grudnia), aby umożliwić im spowiedź i komunię świętą w okresie przedświątecznym. Prosimy ich zgłosić w kancelarii lub u pań rejonowych. W związku z trwającą Kolędą nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian w styczniu 2017 roku.
 1. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 1. Dziś przy wyjściu z kościoła można także nabyć ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pokrycie kosztów wakacyjnych rekolekcji dla niepełnosprawnych w Nierodzimiu.
 1. W dniach 9 i 10 grudnia 2016 roku (piątek i sobota) od godz. 10.00 do 20.00, w sklepie „Biedronka” przy ulicy Beskidzkiej odbędzie się XI Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak Pomagam”, przeprowadzona przez chorzowski Ośrodek „Święty Florian” w łączności z Caritas Polska. Żywność zostanie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących.
 1. W ubiegłym miesiącu zakończyliśmy kolejny etap renowacji witraży naszego kościoła zaplanowany na bieżący rok. Dziękujemy firmie  „Pierończyk Mirosław. Witraże artystyczne, sakralne, ozdobne” za dotychczas wykonaną pracę. Informujemy że renowacja witraży dokonuje się dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Śląskiego i z budżetu Miasta Chorzów.
 1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jerzy Kiełbasa i śp. Rafał Marker. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.