Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 4 marca 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

4 marca 2018 roku

 

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu.

 

 1. Dziś o godz. 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi będziemy sprawować Mszę Świętą za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli. Po Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana. W okresie zimowym nie odbywa się procesja z relikwiami Świętego Floriana.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Także w środę, 7 marca o godz. 19.00 w Sali Gościnnej naszego probostwa odbędzie się kolejne spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich parafian prosimy o przekazywanie osobom należącym do rady jakichkolwiek uwag i propozycji, które powinny być omówione na tym spotkaniu.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.

 

 1. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową. Przed rozważaniem Drogi Krzyżowej chcemy wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych przyjmowane są w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania chóru kościoła, remontu organów i renowacji witraży)

 

 1. W przyszła niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Księdza Emanuela Pietrygę – proboszcza parafii Świę-tej Jadwigi w Chorzowie. Ksiądz Emanuel wygłosi do nas Słowo Boże a po Mszach Świętych będzie rozpro-wadzał swoją książkę „Słowo, które pozwala się zobaczyć” – zbiór 48 kazań, homilii i konferencji oraz dwie re-lacje z podróży do Afryki. Cena książki wynosi 20 złotych. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na po-krycie kosztów rekolekcji dla gimnazjalistów całego Chorzowa w hali MORiS-u obok stadionu Ruchu, które odbędą się w dniach od 12 do 14 marca tego roku.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej oraz przy wyjściu z kościoła można nabywać rozprowadzane przez Caritas Polska tak zwane „Paschaliki Wielkanocne” oraz inne świece z emblematami wielkanocnymi.

 

 1. Bardzo prosimy aby możliwe do zaplanowania sprawy w Kancelarii Parafialnej (np. rezerwacja intencji mszalnych, otrzymanie zaświadczeń, przekazów, pozwoleń) załatwiać w porach jej otwarcia. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna czynna jest w następujących godzinach:
  – poniedziałek, środa, piątek; od godz. 8.30 do godz. 10.00
  – wtorek i czwartek: od godz. 16.00 do godz. 17.30
  Poza tymi godzinami prosimy załatwiać jedynie sprawy naglące (związane z pilną posługą chorym czy z usta-leniem daty pogrzebu). Spisanie protokołu przedmałżeńskiego należy poprzedzić umówieniem się na dogodną porę dla narzeczonych i kapłana.

 

 1. W związku z pojawiającymi się problemami wynikającymi z niewłaściwego rozumienia roli chrzestnych w procesie troski o wiarę młodego człowieka informujemy że, osoby które proszą o zaświadczenie umożliwiające im pełnienie godności ojca lub matki chrzestnej powinny uzyskać je osobiście w Kancelarii Parafialnej w go-dzinach otwarcia, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym mającej się odbywać uroczystości chrzcielnej. Przypominamy też że, godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić jedynie wierzący katolik, którego wiara przejawia się w życiu zgodnym z nauką Kościoła.

 

 1. Zachęcamy parafian do przekazywania 1% swego podatku za rok 2017 na jakiś szczytny, służący dobru człowieka cel. O pomoc w tej formie prosi nas Fundacja Caritas Katowice (KRS 0000291119) oraz chorzowskie „Hospicjum” (KRS 0000015960).

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest do nabycia także „Kalendarz Katolicki” na rok 2018.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Spyra i śp. Karol Kopyciok. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.