Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 4 października 2015

 1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 2. W ubiegły czwartek rozpoczęliśmy październik – miesiąc Nabożeństw Różańcowych. W niedziele nabożeństwa odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Zachęcamy aby Nabożeństwa Różańcowe połączyć z przeżyciem Mszy Świętej. Piękne są zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach, ale to pobożność eucharystyczna jest najistotniejsza w naszej wierze. Uczmy tej pobożności dzieci i młodzież oraz sami wprowadźmy tę praktykę w nasze życie.
 3. W tym tygodniu, według stałego porządku, odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 4. We wtorek wieczorem zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. Po Nabożeństwie Różańcowym, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz czcicieli a po niej krótkie nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana dookoła kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
 5. W październiku nie będzie środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 6. W czwartek godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele cotygodniowa Msza Święta szkolna, w czasie której dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej poświęcimy różańce. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 7. W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca. W tym dniu wieczorem w naszym kościele zgromadzą się kapłani dekanatu Chorzów na comiesięcznym spotkaniu modlitewno-formacyjnym. Pamiętajmy o nich w naszych osobistych modlitwach.
 8. W sobotę, 10 października o godz. 9.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach rozpocznie się XII Archidiecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty. Następnie będzie miało miejsce przejście uczestników pielgrzymki do katowickiej Archikatedry Chrystusa Króla.
 9. Także w sobotę 10 października o godzinie 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert w ramach Chorzowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Organy Plus”. Wystąpią na nim wybitni artyści Eva Megyesi – organistka z Norwegii oraz Marcin Wolak – bas z Krakowa. Wykonają utwory Moniuszki, Schuberta Gounoda i innych kompozytorów. Koncert ten zamyka tegoroczną edycję festiwalu którego celem jest popularyzacja wartości artystycznych, duchowych i religijnych, równocześnie ukazując wartość organów jako instrumentu służącego do liturgii i działalności koncertowej.
 10. Za tydzień przed kościołem z racji Dnia Papieskiego zostaną zebrane ofiary pieniężne na Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 11. W niedzielę, 11 października o godz. 18.00, w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla odbędzie się Międzyuczelniana Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2015/2016. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Duszpasterstwo Akademickie zapraszają do udziału Profesorów i Nauczycieli Akademickich, Pracowników administracji oraz Doktorantów i Studentów. Po Eucharystii zostanie wręczona nagroda „Lux ex Silesia”. Tegorocznym laureatem został pan Franciszek Pieczka..
 12. Wszystkim parafianom, którzy brali udział w corocznej Pielgrzymce Chorzowian do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania.
 13. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” i nowy numer „Spotkań”
 14. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Werner Gabrysz. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu.