Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 4 stycznia 2015

 1. Dzisiaj II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Trwajmy więc w modlitewnej zadumie nad „Słowem, Które stało się Ciałem”.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to także Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na potrzeby misyjne. Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele według niedzielnego porządku.
 4. Także w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada tzw. Dies Episcopi, dlatego pamiętajmy w modlitwie o naszym Księdzu Arcybiskupie Wiktorze Skworcu. Módlmy się także za naszych nowych biskupów pomocniczych Marka Szkudło i Adama Wodarczyka przyjmujących w tym dniu biskupie święcenia.
 5. Również w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Chorzowie odbędzie się Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży. Centralna Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 12.15 w kościele Świętego Antoniego. Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani” uczcimy też w naszym sanktuarium o godz. 15.00 specjalnym nabożeństwem po którym nastąpi procesja z symbolami do kościoła Świętego Józefa Robotnika w Świętochłowicach-Zgodzie.
 6. W środę, 7 stycznia, 49 rocznicę swych urodzin będzie przeżywał nasz ksiądz proboszcz. O godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą za solenizanta. W tym dniu nie będzie wieczornej nowenny.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.
 8. W związku z Kolędą nie będzie w tym tygodniu tradycyjnej sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 10. Kontynuujemy Odwiedziny Duszpasterskie. W najbliższych dniach odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicach: Bocznej 10, Chałupki, i Gwareckiej. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 11. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc specjalnym dekretem dokonał od 1 stycznia 2015 roku reorganizacji przydziału poszczególnych parafii Chorzowa tworząc 2 dekanaty chorzowskie (Chorzów i Chorzów-Batory). Nasza parafia Świętego Floriana pozostała w obrębie dekanatu Chorzów do którego obecnie należą też parafie: Świętego Wawrzyńca, Świętego Józefa, Świętej Barbary, Świętej Jadwigi, Świętej Marii Magdaleny oraz nowo włączona w ten dekanat parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętej Rozalii w Maciejkowicach. Dotychczas przynależące do naszego dekanatu parafie: Świętego Antoniego, Ducha Świętego i Świętego Franciszka z Asyżu zostały włączone do nowo utworzonego dekanatu Chorzów-Batory.
 12. Klerycy i Księża Przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przesłali życzenia bożonarodzeniowe dla naszej Wspólnoty Parafialnej. Indywidualnie zaś do osób zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Seminarium. Można je odebrać w Kancelarii Parafialnej.
 13. Jako parafia serdecznie dziękujemy Społeczności Integracyjnego Przedszkola numer 12 im. Marii Montessori w Chorzowie za pomysł i współorganizację w ubiegłą niedzielę „Żywej Stajenki” na naszym placu przykościelnym. Dziękujemy też naszym parafianom, którzy zadbali o jej prawidłowe funkcjonowanie oraz tym którzy dość licznie przy niej kolędowali.
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Rozalia Szarla, śp. Lidia Łuczyszyn, śp. Krystian Stokłosa i śp. Dorota Parzonka. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.