Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 5 kwietnia 2026 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

5 kwietnia 2026 roku

 

 

 

 

  1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wspominamy i uobecniamy w liturgii najważniejsze wydarzenie naszej wiary.
  2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne, kończące Triduum Paschalne.
  3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Nie będzie nieszporów.
  4. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli.
  5. W tym tygodniu nie będzie środowej nowenny ani sobotniej adoracji.
  6. W najbliższą środę odbędzie się kolejne spotkanie chętnych do nauki gry na instrumentach dętych. Do salki orkiestrowej w Domu Katechetycznym można przybyć od godz. 15.00 do godz. 18.00.
  7. W czwartek o godz. 17.00 sprawowana będzie w naszym kościele Msza Święta szkolna.
  8. Również w czwartek w parafii Świętej Marii Magdaleny w Chorzowie odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów dekanatu Chorzów. W ramach konwentu o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, na którą zapraszamy także naszych parafian.
  9. Najbliższy piątek przypadający w Oktawie Wielkanocy nie ma charakteru pokutnego.
  10. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Kolekta zostanie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej.
  11. W następną niedzielę po Mszy Świętej rozpoczynającej się o godz. 7.00 odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  12. W Oktawie Wielkanocy nie ma możliwości skorzystania z tak zwanego „stałego konfesjonału” w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.
  13. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez ofiary składane do skrzynki umieszczonej pod chórem i przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).
  14. Pod chórem można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Gość Extra”, ogłoszenia i intencje mszalne.
  15. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Krzysztof Bukowski. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.