Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 5 lipca 2015

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. W poniedziałek, 6 lipca odbędzie się pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i osób starszych wiekiem na Jasną Górę. Początek w Częstochowie o godz. 10.00. Dojazd we własnym zakresie.
 4. We wtorek zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana dookoła naszego kościoła.
 5. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W sobotę obchodzić będziemy Święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy.
 7. W przyszłą niedzielę zostanie zebrana specjalna comiesięczna kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 8. W sobotę, 18 lipca, Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę. Wyjazd nastąpi o godz. 8.00. Koszt wyjazdu wynosi 25 złotych. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej.
 9. Już dziś przypominamy kobietom i dziewczynom o sierpniowej pielgrzymce do Piekar Śląskich.
 10. Pragniemy także zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 12 do 16 sierpnia tego roku na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych kontaktowych.
 11. Jeszcze raz informujemy że w dniach od 26 do 30 sierpnia odbędzie się Piesza Chorzowska Pielgrzymka do Częstochowy. Szczegółowe informacje i zapisy dokonywane są w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie i w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie Batorym.
 12. Przypominamy że, w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy o godz. 18.00.
 13. W czasie wakacji zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele.
 14. Młodzież, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i tu go przyjęła 6 maja obecnego roku może odebrać w Kancelarii Parafialnej pamiątki bierzmowania.
 15. W lipcu i sierpniu na parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenia do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.
 16. Informujemy że w okresie wakacyjnym okazja do spowiedzi świętej w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej (tak zwany „stały konfesjonał”) jest tylko w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 18.00).
 17. W czasie wielu wydarzeń religijnych w naszej parafii towarzyszy nam muzyka Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Latem tego roku Orkiestra została zaproszona na cykl koncertów w Góry Świętokrzyskie. Orkiestra utrzymuje się wyłącznie dzięki pomocy materialnej dobrodziejów i ofiarodawców. Dziś po każdej Mszy Świętej przed kościołem możemy wysłuchać utworów w wykonaniu członków naszej orkiestry i wspomóc materialnie jej wyjazd oraz dalszą działalność.
 18. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Biuletyn Parafialny” i nowy numer „Spotkań”.
 19. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Irena Macioł i śp. Jan Komandera. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.