Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 5 stycznia 2014

 1. Dzisiaj II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Trwajmy więc w modlitewnej zadumie nad „Słowem, Które stało się Ciałem”
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 3. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to także Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta zebrana w tym dniu będzie na potrzeby misyjne. W tym dniu przypada także tzw. Dies Episcopi, dlatego pamiętajmy w modlitwie o naszym Księdzu Arcybiskupie. Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele według niedzielnego porządku, zaś o godz. 15.15 odprawimy nieszpory.
 4. We wtorek, 7 stycznia, 48 rocznicę swych urodzin będzie przeżywał nasz ksiądz proboszcz. O godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą za naszego solenizanta. W związku z tym nabożeństwo ku czci Świętego Floriana będzie po porannej Mszy Świętej.
 5. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Na tą Mszę Świętą zapraszamy także młodzież naszej parafii gdyż w związku z Kolędą nie będzie w styczniu comiesięcznej dodatkowej Mszy Świętej dla młodzieży.
 7. W sobotę po Mszy Świętej porannej odbędzie się w salce Domu Katechetycznego spotkanie opłatkowe członków Żywego Różańca, poprzedzone modlitwą przy stajence betlejemskiej w naszym kościele.
 8. W związku z Kolędą nie będzie w tym tygodniu tradycyjnej sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 10. Za tydzień w niedzielę, 12 stycznia gościć będziemy w naszej parafii Kolędników Misyjnych z Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego. Pod koniec każdej Mszy Świętej dzieci zaprezentują krótkie przedstawienie misyjne, a po Mszach Świętych przed kościołem będą zbierały ofiary dla dzieci z Kongo.
 11. Kontynuujemy Odwiedziny Duszpasterskie. W najbliższych dniach odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicach: Lipińskiej, Morcinka, Kędzierzyńskiej, Zabrskiej, Raciborskiej i Reymonta. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 12. Klerycy i Księża Przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przesłali życzenia Bożonarodzeniowe dla naszej Wspólnoty Parafialnej. Indywidualnie zaś do osób zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Seminarium. Można je odebrać w kancelarii parafialnej.
 13. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Grażyna Leszczyńska, śp. Leonard Sobczyński, śp. Paweł Podkowa i śp. Barbara Widawska. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.