Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 5 stycznia 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA
PO NARODZENIU PAŃSKIM

5 stycznia 2020 roku

 

 

 

 1. Dziś przypada II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Kolekta jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 

 1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to także Misyjny Dzień Dziecka. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym a godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Świąteczne. Kolekta zostanie zebrana na potrzeby misyjne.

 

 1. Także w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada tzw. Dies Episcopi, dlatego pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie Wiktorze Skworcu oraz biskupach pomocniczych Marku Szkudło i Adamie Wodarczyku których rocznice święceń biskupich w tym dniu przypadają.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Także we wtorek, 7 stycznia, 54 rocznicę swych urodzin będzie przeżywał nasz ksiądz proboszcz. O godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą za solenizanta. Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie czynna w godzinach porannych (od godz. 8.30 do 10.00).

 

 1. W czwartek na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy także młodzież naszej parafii. Od tego roku szkolnego, w ramach przygotowania do przyjęcia bierzmowania, w tej Mszy Świętej uczestniczą uczniowie klas VI i VII szkół podstawowych oraz kandydaci do bierzmowania w tym roku. Po Mszy Świętej odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. W następną niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Kolekta w tym dniu będzie specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii (zwłaszcza na trwające remonty).

 

 1. Także w niedzielę, 12 stycznia po porannej Mszy Świętej rozpoczynającej się o godz. 7.00, w salce Domu Katechetycznego odbędzie się poświąteczne spotkanie osób należących do Franciszkańskiego Zakonu Świec-kich.

 

 1. Również w niedzielę, 12 stycznia w Bytomskim Centrum Kultury (Bytom, Plac Karin Stanek 1) o godz. 19.00 rozpocznie się Koncert charytatywny „Razem dla Julki!”. Julka przyszła na świat 16 października 2019 roku i potrzebuje specjalistycznej i kosztownej operacji. Jest ona naszą młodą parafianką więc tym bardziej ma prawo liczyć że ją wspomożemy! W czasie koncertu wystąpi między innymi zespół UNIVERSE. Szczegóły są umieszczone na miniplakatach.

 1. Informujemy raz jeszcze że, od 2 do 31 stycznia 2020 roku okazja do spowiedzi świętej w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie (tzw. „stały konfesjonał”) jest tylko rano od godz. 10.00 do 12.00.

 

 1. Przypominamy iż mamy w parafii ustanowionych 3 nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. W związku z tym istnieje możliwość przyjmowania Komunii Świętej przez chorych i starszych parafian także w niedziele i uro-czystości kościelne. Jeśli ktoś pragnie skorzystać z tej możliwości prosimy o zgłoszenie tego faktu w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Kończymy tegoroczne Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. W tym tygodniu odwiedzimy jeszcze parafian mieszkających przy ulicy Wandy. Parafianie, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie będą mogli to uczynić w najbliższy piątek, 10 stycznia w ramach tzw. Kolędy dodatkowej. Prosimy zgłosić taką chęć w Kancelarii Parafialnej. Jednocześnie przypominamy, że choć Odwiedziny Duszpasterskie w ramach Kolędy dodatkowej rozpoczną się o godz. 15.00 to w związku z odwiedzanymi mieszkaniami znajdującymi się na obszarze całej parafii kapłan pod konkretny adres przybędzie o trudnej do wyznaczenia godzinie. Jeżeli ktoś z bardzo ważnych powodów chciałby przyjąć kapłana o określonej godzinie prosimy tę informację podać przy okazji zgłaszania w kancelarii.
 2. Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na Koncert Kolęd. Koncert rozpocznie się dziś o godz. 16.00 w kościele im. ks. M. Lutra przy ulicy Powstańców 13.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.