Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 6 października 2013

 1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, zaś przed kościołem odbywa się zbiórka na pomoc mieszkańcom Syrii.
 2. W ubiegły wtorek rozpoczęliśmy miesiąc nabożeństw różańcowych. W niedziele nabożeństwa odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Bardzo prosimy aby po nabożeństwie pozostać także na Mszy Świętej. Piękne są zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach, ale to pobożność eucharystyczna jest najistotniejsza w naszej wierze. Uczmy tej pobożności dzieci i młodzież oraz sami wprowadźmy tę praktykę w nasze życie.
 3. Wszystkich studentów oraz całe środowisko akademickie zapraszamy dziś o godz. 17.00do kościoła Świętej Jadwigi w Chorzowie na Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w salce duszpasterstwa akademickiego w Domu Parafialnym przy ulicy Chrobrego 17
 4. Od poniedziałku do soboty po nabożeństwie różańcowym i po wieczornej Mszy Świętej w przedsionku naszego kościoła będą przyjmowane zapisy do Żywego Różańca.
 5. W tym tygodniu, według stałego porządku, odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 6. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 7. Również w najbliższy wtorek, po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy po wakacyjnejprzerwie, do naszego kościoła na spotkanie modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, prowadzone przez studentów mieszkających na terenie naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian niezależnie od wieku na ten czas szczególnego trwania przez modlitwę i śpiew przy Jezusie Chrystusie obecnym w Najświętszym Sakramencie. Odtąd spotkania modlitewne będziemy mogli przeżywać w naszym kościele zasadniczo w każdy II wtorek miesiąca.
 8. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na pokrycie kosztów związanych z koniecznym remontem budynku naszego probostwa. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. W związku z pojawiającymi się problemami wynikającymi z niewłaściwego rozumienia roli chrzestnych w procesie troski o wiarę młodego człowieka informujemy raz jeszcze że, osoby które proszą o zaświadczenie umożliwiające im pełnienie godności ojca lub matki chrzestnej winny uzyskać je osobiście w kancelarii para-fialnej w godzinach urzędowania, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym mającej się odbyć uroczystości chrzcielnej. Przypominamy że godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić tylko wierzący katolik, którego wiara przejawia się w życiu zgodnym z nauką Kościoła.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom za udział w corocznej Pielgrzymce Chorzowian do Piekar Śląskich.
 12. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny” oraz kalendarz z wizerunkiem naszego sanktuarium.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jerzy Melcher, śp. Iwona Wojda, śp. Józef Szweda i śp. Irena Pyka. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.