Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 7 czerwca 2015

 1. Dziś przeżywamy w liturgii X Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła. Dziś odprawimy nabo-żeństwo o godz. 15.15 a od poniedziałku do czwartku po wieczornych Mszach Świętych.
 3. W tym tygodniu według stałego porządku odwiedzimy z przedwakacyjną posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w sobotę  na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu ze względu na nabożeństwo eucharystyczne nie będzie środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W środę, 10 czerwca o godz. 19.15 na probostwie odbędzie się spotkanie Zespołu Synodalnego i Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta na którą w sposób szczególny zapraszamy dzieci szkolne. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 7. W piątek, 12 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę, 13 czerwca Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. W sobotę, przeżywać będziemy również kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych do Turzy Śląskiej, zaś w niedzielę 14 czerwca o godz. 10.30 będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich. Dojazd na te pielgrzymki we własnym zakresie.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na Światowe Dni Młodzieży.
 11. Wszystkim pielgrzymom którzy w ubiegłą niedzielę pielgrzymowali do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania za udział i modlitwy zanoszone do Boga przez wstawiennictwo Maryi za naszą Wspólnotę Parafialną. Dziękujemy również księdzu Pawłowi za poprowadzenie pieszej pielgrzymki.
 12. Skończył się miesiąc maj bardzo bogaty w wydarzenia religijne w naszym sanktuarium. Składamy serdeczne podziękowanie za liczne i pobożne uczestnictwo zwłaszcza w nabożeństwach majowych oraz w kontynuowanych w tym roku i tak życzliwie przyjmowanych wieczornych Apelach Maryjnych. Dziękujemy też tym którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu wydarzeń religijnych związanych z Uroczystością Świętego Floriana oraz udzielaniem sakramentu bierzmowania. Podziękowania niech przyjmie Społeczność Gimnazjum numer 4 za przedstawienie w naszym kościele „Wieczoru poetyckiego”. Słowa wdzięczności kierujemy również pod adresem księdza Michała za zorganizowanie pielgrzymki do Łagiewnik, Tyńca i Krakowa.
 13. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i ubogacenia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Dziękujemy kapłanom, służbie liturgicznej, szafarzom, grupom parafialnym, paniom katechetkom, tym którzy zbudowali ołtarze, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, młodzieży Gimnazjum numer 4 w historycznych strojach żołnierskich, panom organistom, panu Tomaszowi, który troszczył się o śpiew oraz naszej sanktuaryjnej orkiestrze. Dziękujemy tym którzy przystroili okna mieszkań i trasę procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny i pobożny udział we Mszach Świętych i procesji.
 14. Kontynuując kilkuletni zwyczaj nawiedzania kościołów pod wezwaniem Świętego Floriana chcemy w poniedziałek, 22 czerwca zorganizować pielgrzymkę autokarową do kościoła Świętego Floriana w Zawadzie (w diecezji opolskiej). Po drodze zwiedzimy też szereg atrakcyjnych miejsc położonych na tamtym obszarze (między innymi zabytkowy kościół Świętej Anny w Czarnowąsach, drewniany kościół Świętego Rocha w Dobrzeniu Wielkim oraz nadbrzeże Jeziora Turawskiego). Koszt wyjazdu wynosi 35 złotych. Zapisy w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Przy zapisach prosimy podać numer PESEL.
 15. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Czampiel, śp. Krystian Lazar, śp. Eryk Kubata i śp. Józef Hofman. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.